Yavru Sokak Kedisi Sürekli Bir Yerlere Saklanıyor.

zeynosece

Arkadaşım sokakta yavru bir kedi buldu ve sahiplendi. Evde sürekli saklanıyormuş. Kediciği eve alıştırmak için ne yapılabilir? Ben köpek sahibi olduğum için pek yardımcı olamadım kendisine. Cevaplarsanız sevinirim :)

6 CEVAP

pisicikpisicik

bu hareket çok normal,fazla üstüne gitmesin,1 hafta içinde o evin ferdi olur

dollfacepersian

Hiç bir şekilde zorlamasın. Travmatik bir hal alabilir. Onu olduğu gibi serbest bıraksın,biraz yakınına gelip yumuşak bir sesle onunla konuşabilir ve elinden yiyecek bir şeyler vermeye çalışabilir. Arkadaşınız kedi bakımında tecrübeli mi acaba?

zeynosece

Ama o da zamanla kazanacak bu tecrübeyi. Sokakta soğukta buldu ve hemen evine aldı. Çok iyi bakacağından da adım gibi eminim. Yardımcı olabildiğim kadar oluyorum ben de :) bir de alışsa yeni evine eşek sıpası

zeynosece

Çok tecrübeli sayılmaz. Ben daha tecrübeliyim hatta. Daha önce kedi de baktım ancak benim kedimin bu tarz sorunları olmadığı için ne tavsiye vereceğimi bilemedim. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

zeynosece

Çok tecrübeli sayılmaz. Ben daha tecrübeliyim hatta. Daha önce kedi de baktım ancak benim kedimin bu tarz sorunları olmadığı için ne tavsiye vereceğimi bilemedim. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

dollfacepersian

Kesinlikle zamanla tecrübe kazanacaktır. Çok güzel bir şey yapmış ayrıca. Bu konu hakkında Kedili Bir Hayat blogunu kesinlikle okumasını/okumanızı tavsiye ederim:)