Kedim Neden İp Yiyor

kubraykin

kedim evde bulduğu ipleri yemeye çalışıyor hatta yiyor
bir kere ağzında yarım metre, bir kere de poposundan bir metre ip çıkardım.
evdeki bütün iplikleri ip gibi şeyleri kaldırdım bu sefer de montumun ipini yemiş
bunu nasıl önleyebilirim yardım plzz?

9 CEVAP

SelinTuksal

malesef bu aralar eski sorular çok gündeme geliyor, yapmayalım bunu. özelden mesaj atalım.

polo

dikkatini dagıtmanız lazım kalın oyun ipi ayarlayın bi tane bende hasır ip var uzun ben gidiyorum peşinden kovalıyor agzına alıyor yemesine izin vermeden tekrar koşuyorum oyunumuz bu sürekli takip etmeniz ve ipin yiyecek degil oyun oldugunu fark etmesini saglayana kadar bu oyuna devam etmelisiniz bence faydalı olabilir oyun sonu bir ödül maması verirseniz ipi yemez ödül mamasını bekler

kubraykin

kedim şu an çok sağlıklı arkadaşlar :)))

kubraykin

iple oynamayı kendi de çok seviyor zaten küçüklüğünden beri ucunda ponpon olan bir iple oynuyoruz. Malesef kedim ödül mamalarını çok istekli yemiyor, evin içinde dolaşırken karşısına çıkarsa bazen yiyor, o yüzden ödül maması işe yaramıyor. zaten biz oyun oynarken yemiyor ipleri genellikle ben uyurken ya da kedim evde yalnızken.

kedilikizzz

Benim kedim de ip bant toz peçete vs yiyordu. Yabancı cisim yemelerinin sebebi vitamin eksikliğinden kaynaklanıyormuş ve anne sütü yetersizliğinden. Veteriner devit 3 vitamin damlası önerdi onu kullanıyorum aylardır. Bir de hastalandığında doktor bağışıklık güçlensin diye immuneks şurup önermişti bu ikisini de kullanıyorum. Sanırım bunlar sayesinde bağışıklığı güçlendiği için artık yabancı cisimlere yönelmiyor pek. Veterinerinize sorup sizde kullanabilirsiniz.

kubraykin

benim petim anne sütünü 1 ay gibi bir süreden fazla emdi,aldığımda 40 günlük falandı, tabii bu yeterli bir süre diye biliyorum -emin olmamakla birlikte-
bana geldiğinde direk kuru mamaya geçtim,hiç süt vermedim ama her gün ev yogurdu yediriyorum bazen yumurta.. ilaçları veterinerine soracağım bugun görüştüm psikolojik de olabilir dedi :( bilgiler için çok teşekkür ederim.

Kirlos

İmmuneksle devit 3 ü nasıl kullanıyorsunuz bilgi verir misiniz

Yampirik

bu soru 2016da sorulmuş???

eliflal

Bence oyun oyunarken onun yiyemeyeceği bir ip tercih etmelisin >