Tasmasız Gezdirmek

serry

köpeğimi sahipleneli 10 gün oluyor, tasmasız gezdirebilmek için nasıl yapmalıyım ne yapmalıyım?

3 CEVAP

dollfacepersian

Tasmasız gezdirmek öyle havalı bir şey değildir. Bu çok tehlikeli bir şeydir. Köpeğinizin dikkatti dağılıp arabanın önüne atlayabilir,bir olay karşısında kaçabilir,insanlar korkup panikleyebilir.Türkiye de yaşıyoruz ve gerçekten ciddi köpek fobisi olan insanlar var. Kaldırımdayken yanından kopek geçiyor diye kendini trafiğin ortasına atan insanlar tanıyorum.
En eğitimli köpeğin bile dikkati dağılabiliyor. Sonra sahipleri araba çarpıp öldüklerinde arkalarından "hiç sözümden çıkmazdı,neden böyle yaptı anlamadım" diyorlar.
Köpeğinizi sadece etrafı tamamen kapalı insanların az olduğu yerlerde tasmasız gezdirebilirsiniz

serry

haklısınız tabii ama ben sadece tasmasından tutup yürüyüş yapmak dışında onunla dışarıda da oyun oynayabilmek istiyorum

dollfacepersian

Birlikte köpek parkında veya kapalı halı sağ gibi yerlerde oyun oynayabilirsiniz.
Halka açık insanların bol olduğu yerlerde oyun oynayayım derken başına bir iş gelmesi kaçınılmaz olur. En küçük ihtimalle heyecanlanıp birini korkutabilir. Bu küçük bir çoçuk veya hamile bir bayan olsa bu her iki taraf için çok üzücü bir durum olabilir.
Sizin istediğiniz kayışı çıkarınca özgür kalığını düşünüp koşup uzaklaşmaması mı acaba?