Kedim Evdeki Kedimle Anlasabilir Mi Sizce? Cok Endiseliyim

Beyzey53

Kedimi sokaktan donmak üzereyken buldum aldım . Bana tekir gibi geldi ama bir arkadasım turkish van kedisi olabilir dedi bende merak ettim sormak istedim. Sizce hangisi? Birde evde 1 yaşında erkek kısır kedim var simdilik ayrı odadalar sizce alısırlar mı?

4 CEVAP

tika_waylan

Van kedisi evet suyu seviyorsa Van kedisidir.
Angora Cats diye aratirsaniz gorursunuz.
Ya yavas yavas alisirlar, cat diye bir araya koyma birini sve digerini sev kokularini anlasinlar senin yaninda gozetiminde bir araya gelsinler alisirlar zamanla merak etme ayrica kendiniz coook guzelmis, mutlu saglikli omruu olur insalah

mhtpyldz

Merhaba bende 10 gün önce ikinci kediyi sahiplendim , acikcasi zor olur diye dusunmustum ama birbirlerine uyum sagladilar , 2 gun kihlamalar filan oluyordu ama su an birliktr gayet keyifliler , brn ilk gun karsilastirdim , ama ayri odalarda uyuttum

mhtpyldz

birlikte oyun oynatiyordum kokularina alismalari icin , tüylü bir sopa cok ise yaarayacaktir emin olun :) tabi gözetim altindalar hala yalniz kalacaklarsa ayiriyorum. Birakin koklasip sinirlensinler korkmayin . brn kendini koruyamayacak haldeyse mudahale ediyorum . kolay gelsin.ha tabi cinsiyetleri de önemli benim ikisi disi:)

dollfacepersian

İki kediyi birbirine alıştırmak yanlış yapılırsa kabusa dönüşebilir ve kediler asla birbirine alışamayabilir. Kademeli olarak alıştırmanız gerekiyor. Ayrı odalarda tutmanız çok iyi bir başlangıç. Benim bu konuda beğendiğim bir yazıdaki şekilde yaparsanız çok daha iyi olur.Linki http://www.hillspet.com.tr/tr-tr/cat-adult/introducing-a-new-cat-to-current-pets.html
Kedi tekir van melezi gibi duruyor birde