Sibirya Kedileri Alerji Yapmıyor Diye Duydum Doğru Mudur

Kedi sahiplenmek istiyorum ama alerjim var. Üstelik akciğer rahatsızlığım da var ama çok seviyorum. Bu sibirya kedileri alerji yapmıyor diye duydum doğru mu? Doğruysa bir tane sahiplenmek istiyorum. Gerçi ülkemizde olan bir türlü mü bilmiyorum. Bu konuda da nereden bulabilirim bilmiyorum ankarada oturuyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

4 CEVAP

Bende öyle biliyorum ama yinede bi veterinere danışabilirseniz iyi olur daha önce bi kaç ilan gormustum duzenlı takıp edersenız bulursunuz

dollfacepersian

Sibirya kedileri alerji yapmayan tek kedi olarak geçiyor ve alerji yapmaması için kesinlikle safkan olması gerekiyor. Ücretsiz sahiplendirme ilanlarında bulmanız çok zor ve kedi safkan olup olmadığını bilemezsiniz. Bir kediye %100 safkan demek için seçeresi bulunması gerekiyor.
Petshoplardan kesinlikle sahiplenmeyin. Cattey sahiplerinden yani kedi ırkı yetiştiricilerinden sahiplenin.Bunların hepsi neredeyse ev ortamında en iyi şekilde kedilerini yetiştiren insanlar. Türkiye de benim beğendiğim Kuzeyli Yoldaşlar Kedi Evi var

Bildigim kadariyla alerjisi olanlar icin en uygun kedi ama bu %100 alerji yapmiyor degil

dollfacepersian

Ciddi alerjisi olan kişiler Sibirya kedilerinin yanında alerjilerinin nüksetmediğini söylemiş diye okudum ama Sibirya kedileri ile biraz vakit geçirdikten sonra sahiplenmeniz daha iyi olur bence