Kedi Gelişimi

polo

selamlar özellikle uzman birilerinin cevabı benim için önemli oglum polo şuan 11 aylık ve 5.300kg bu saglıklı bir gelişimmi ve günde üç küçük bir büyük tuvalet rutininde ve son günlerde oyun oynamaktan çok uyumayı veya mutfakta oturmayı tercih ediyor bu yaşı ile alakalı birşeymi acaba

11 CEVAP

5 kilo 300gram kesinlike yüksek bir kilo kullandığınız mamaları ve gramajını soracağım

Her şeyi kesin kuru mama yesin sadece tahılsız mamaya geçmenizde fayda var orijen acana nd bunlardandır birini verebilirsiniz yada mama gramını 50/60 gram sınırında tutun hhafta da iki defa yaş mama verebilirsiniz şimdilik vitamine ve evden verilen ekstralara hiç gerek Yok

vhope

Cinsi Nedir ?

vhope

British Shorthair ise bu cins kediler çok hareketli olur aslında ama bilmiyorum acaba keyfini kaçıran bir şey olabilir mi ?

polo

scottis streat kendileri akşam oyun saatimiz yok bir haftadır hiç koşmuyor ip elimde deli gibi dönüp duruyorum evde gelmiyor peşimden oglun oturaklımı davranmaya calışıyor kızgınlık dönemini bu şekildemi geçiriyor bilmiyorum

polo

bozita ev kedileri için olan hills ve royal canin karıştırıp veriyorum yaklaşık 70gr falan günde bir ödül macun ve arasıra gimpetin vitamini oda bezelye kadar yaş mama olarak kendi mamasını sulandırıp çay tabagında belki biraz haslanmış tavuk haftada bir veya iki kez bu kadar

dollfacepersian

Konuya dahil olacağım ama siz sorunca ben de merak ettim kendi kedimin durumunu. Mehmet bey cevaplarsanız sevinirim
Kedim 19 aylık erkek,kısır iran kedisi. 3,400 kilosu. Bu kilo normal mı? Acana kuru mama ve haftada bir veya iki gün bir kutu konserve mama ile besleniyor.

dollfacepersian

Mehmet bey benim soru mu da cevaplayabilirmisiniz?

Dolfapetsian kardeşim çok uygun bir kilo ve beslemen Harika yaş mamayı istersen 3 günde 1 e çıkarabilirsin hiç bir sakıncası Yok Acana nın pacificasını da tercihen kullanabilirsin. Fakat protein içeriği yüksek bir mama verdiğin için böbrekleri yormaması açısından bol su ve bol hareket gerektiğini unutma onun dışında her şey ideal

dollfacepersian

Teşekkür ederim cevabınız için. Acana Pasifica kullanıyorum. Fakat aşırı tüy dökümü ve kaşıntı yaptığı için değiştireceğim. Brit Care kullanmaya başlayacağım.Yaş mama miktarını artırmaya çalışacağım. Veterinerim de yüksek proteinin böbrekleri ve karaciğeri yorduğunu ve bunun belirtisinin yoğun tüy dökümü olduğunu söyledi. Bu konuda fikriniz nedir acaba? Tüy dökümü gerçekten bunun belirtisi olabilir mi?

Bu yüzden bir tüy dökümü olacağını düşünmüyorum. Üstelik pacifica balıklı olduğu için deri ve tüt sağlığına çok iyi gelmektedir. Brit e geçmeniz iyi olacaktır ama size bir önerim daha var kendimde kullandığım için söylüyorum proplan sterilize somonu da deneyebilirsiniz orijen six fish ile dönüşümlü kullanıyorum kısırlaştırılmış olduğu için gayet iyi tüy dökülme problemi de çok fazla olmuyor tabi sık sık taramak lazım yine de