Kedinin Gözünü Suyla Mı Yoksa İlaçla Mı Siliyorsunuz?

mervecem

Kedinin gözü için bir ilaç kullanıyor musunuz yoksa su yeterli oluyor mu

16 CEVAP

tika_waylan

Solusyob cok kullanmak iyi degilmis ben Acid boricli solusyonla siliyordum veteriner cok silmissin surekli solisyonla zarar vermis dedi artik haftada bir solusyonla siliyorum gunde 3 kere falaj kuru pamukla siliyorum benim kedimin gozu de cok akiyor.
Eskiden bayat cayla silinirdi hep oyle bilirdik ama veterinerlerden duymadim cayla silin diye ama eger zarar vermiyorsa eski bir yontem oldugu icin cayla silmeyi tercih ederdim ama bu annelerimizden teyzelerimizden duydugumuz bir yontem ne kadar dogrudur bilemem

hazalsenol

Veterinerim doğal gül suyu olduğu sürece zarar vermez dedi. Doğal gül suyu ile siliyorum beş aydır ve bir zararını görmedik akıntısı da azaldı günde bir kez pamuğa hafif damlatarak siliyorum

Queeninannesi

Solüsyon alıp onunla temizlemelisiniz

Limon35

Ben kedimin gözünü ilaçla siliyorum

hazalsenol

Ben gül suyu ile siliyorum

tika_waylan

Hazalsenol Gul suyuyla cok silmek her gun zarar vermez mi veterineriniz mi onerdi sizin kedinin cok gozu akiyor muydu iyi geldi mi? Yakmaz mi acaba gozunu bilemedim.

tika_waylan

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/nutrivet-kediler-icin-goz-temizleme-solusyonu-118ml.html
Su tarz seyler var mesela ama surkeli sterilize etmek de zararli olabilir veterinere sormakta fayda var ben 2 hafta sonra veterinere gidecegim cunku kuru pamuk yeterli olmuyor soyleyecegi seye gore tekrar buraya yazarim.

Badems

Ben kedimin gözlerini silmiyorum akmıyor hiç. Silmek için en iyisi ılık çay ve pamuktur.

tika_waylan

Badems bazi kedilerin gozleri cok akiyor seninki Tekir onlafin gozleri genelde akmaz akarsa da bir saglik peoblemi oldugu icin. Scottishlerin, Iranlarin, Chilcillalarin Himalayalarin akiyor genelde.
Bu zamana kadr ben de ilik cayla siliyordum da simdi emin olamadim bazen dogru bildikkeeimiz yanlis cikiyor artik emin olamiyorum

tika_waylan

Yuzumu dogal Gulsuyuyla siliyorum evde her daim %100 guk suyu evde bulunur onunla kedimin gozlerini sileyim o vakit cok akiyor gunde 3 kere de slsem her slismde pamuk kahverengi oluyor

hazalsenol

Benim kedim de chinchlla ancak gül suyu ile sildiğinizde kahverengi olması pamuğun zaten akıntıyı aldığını gösterir. Benim kedimin gözlerinde akıntıyı arttırmadı. Tabi her kedinin yapısı farklı karar size kalmış

tika_waylan

Ben kuru pamukla siliyorfum gul suyunu kendime tonik olarak kullaniyordum kediler icin de kullanilacagini bilmiyordum cok tesekkurler bilgi icon deneyecegim.

Badems

Kedim tekir değil ki, melez.

tika_waylan

Kusura bakmayin. Melez kedilerin de cok akmiyor eski kedicigim melezdi masallahi vardi gozlerinin. İlk sokaktan aldigimda akiyordu cayla temizlemistim 2 gun sonra cakmak cakmak olmustu gozleri yavrumun hemen duzelmisti.

Badems

Evet işe yarıyor baya, iran kedisi olan tanıdıklarım da hep çaylı pamukla temizler. Dezenfektan özelliği varmış zaten yanılmıyosam eğer