Kediyle 10 Saatlik Otobüs Yolculuğunda Neler Sorun Çıkarabilir?

mervecem

10 saatlik bir otobüs yolculuğumuz var. Sedapet verip uyutucam çünkü korksun istemiyorum. Bagaja koymak zorunluymuş orda havasız kalır mı çok soğuk olur mu deneyimlemiş olan var mı?

13 CEVAP

mervecem

tika_waylan yorumların ve bilgilendirmen için çok teşekkür ederim dikkate alıcam araştırıyorum.
badems sana gelirsek beni sadece güldürüyorsun. öğrenci olmamı kenara atıyorum buranın havaalanı yaşadığım noktaya tam olarak 3 saat uzakta trafik olmazsa ve 2 aktarma yapmam gerekecek. kaldı ki dediğim gibi öğrenciyim. bi bilgi paylaşmayıp ayyy yazıkk ölüüür diceksen git ilerde konuş tahammülüm yok çünkü

mervecem

eğer kediyi bagaja koymama gibi bir imkanım olsaydı keyfi bir durumdan onu asla oraya terk etmezdim. otobüs firmalarının tavırlarını bilenlerden yorum istedim özellikle bu yüzden. sakinleştirici kullanmadan bagaja bile almıyorlar ki yolcu kabinine alsınlar. benimle gelmek zorunda 2 hafta evde tek kalamaz ve olabilecek en kötü şeylerin yazılmasını istemiyorum. sadece tecrübesi olanlardan birkaç yorum istedim hepsi bu. zaten rahat uyuyamıyorum bile bu konu yüzünden.

tika_waylan

Mervecem sizi uzmek istemezdik ama bazi otobus firmalari bu konuda kotu simdi internette biraz arastirirsaniz o firmalar cikar. Eger sizin gideceginiz firma cikarsa ve biletinizi aldiysaniz iade edip baska bir firmaya alin.
Erken bilet alinca ucuza geliyor ucak bileti hatta otobusle ayni oluyor ama tabi imkaniniz yoksa yazin zamanda gidecekseniz zor tabi hafta ici ucak bileti otobus biletiyle ayni olmustu ama su an zamna kisitliysa ve o imkan yoksa hangi firmayla gidecekseniz iyi arastirin. Sakinlestirici vermeniz tabi dozun iyi ayarlanmasi ve veterinerin kontrolunde verilmesi lazim aman kendiniz yapmayin nolur nolmaz.
Otobusunuz ne kadar mola verecek molalarda mutlaka kediye bakmaniz lazim. Nereye koyacaklar kediyi bagaj kisminda buna bakin bir kadinin kedisini malesef motor bolumune koymuslar. Hayvancagiz col kotu olmus bunu sizi uzmek icin degil bilmeniz ve ona gore tedbirini almaniz icin yaziyorum

https://eksisozluk.com/metro-turizm-evcil-hayvan-rezaleti--4924709

İnsallah kolay bir yolculuk olur.

nebilimben

Ben daha kısa bir yolculuk için (4 saat) muavinden rica edip kutunun üstünü örterek girdirmiştim. Fakat yan koltuğumda ablam oturuyordu. Eğer sizin de böyle bi durumunuz olursa ya da olmasa bile kedinin bir saat de alsa az bagajda kalabilmesi için muavine biraz ısrar edin ve şikayet olursa bagaja alabileceğinizi söyleyin, her sorumluluğu üstüme alıyorum falan deyin, kutuyu örterseniz ve kediniz de çok bağırmazsa belki böyle olabilir. Fakat bagaja vermek zorunda kalıyorsanız sizi de onu da çok stresli bir yolculuk bekleyecektir. İki hafta boyunca mamasını koyabilecek bir tanıdığınız varsa belki de onu yalnız ve mutsuz bırakmayı, korkutucu bir yolculuğa tercih edebilirsiniz. Yine de söz etmeden geçmeyeyim, Onur air sanırım petleri en ucuza uçuran firma(25 tl- iki gün önce bu fiyatı müşteri hizmetlerinden aldım) Uçak biletini uygun bulabilirseniz böylece kolay ve nispeten sağlıklı bir yolculuk sizi bekler

tika_waylan

Bagaj sorun olabilir bununla ilgili uzucu haberler okumustum kucaginixa kafesibde almaniz mumkun mu? Mumkun degilse molalarda kontrol etmek istediginizi soyleyin, uyur muhtemelen basta aglar miyavlar korkar ve ben uzub yolculuk yapmadim genelde her zaman uzun uzun miyavliyor ucakta, arabada veterinere giderken vs. Sonra da yol uzunsa uyuyor miyavlayip miyavlayip uyuyor. Benim yolculuklar cik uzun degildi yardimci olamayacgim belki ama gideceginiz otobus firmasi daha once evcil hayvan tasimis mi sorun olmus mu kucuk bir arastirma mutlaka yapin ve mutlaka molalarda ara ara kedinize bakmak istediginizi belirtin

Badems

Bagaja hiçbir şekilde vermeyin. Bagajda iki ihtimal var, birincisi (Allah korusun) havasızlıktan ve korkudan gider hayvan. İkincisi de o yaşadığı stresten sizin yüzünüze bakmaz. Bir de evet, bagajdan tahmininizden daha da soğuk... Sakinleştirici verceğinizi varsayarak yazıyorum uyutmaktan kastınızı, dozunu çok iyi ayarlamanız lazım. Bir damladan fazla verilmemesi gerekir. Bir şekilde yanınıza almaya bakın, diğer türlüsü çok zor.

nildogcat

Bence bagaja vermeyin .Bizim bir tanıdığımızın başına gelmişti böyle bir olay kedisine sakinleştirici verip bagaja koymuş molada baktığında kedi kusmuş,titriyormuş,dili dışarıdaymış ve miyavlıyormuş.Bence çok tehlikeli ben kedimi Bursa'dan İstanbul'a götürdüm.Kendi arabamızla.Sorun çıkartmadı ama 10 saatlik bir yolculuk yapmak onu hem çok yorar hem de sağlığını etkiler.Bahsettiğim tanıdığım şuan bile yolculuk yaparken ya kedisini götürmüyor yada uçakla kucağında götürüyor...Bence sizde kedinizi taşıma kafesinde yanınıza almaya çalışın görevlilerle konuşup.

dollfacepersian

Bazı kedilerin bünyesi sakinleştiricilere karşı dirençli olabiliyor. Uyumasını sağlamak yerine bilinçsiz bir şekilde bağırmalarına sebep olabiliyor.
Bu yüzden bence ağız yoluyla alınacak bir sakinleştirici yerine Pet Remedy gibi sadece koklayacağı ve onu uyuşturmadan rahatlatan sakinleştiriciler kullanılması daha iyi. Pet Remedy tamamen doğal bir ürün. Atlarda, kuşlarda ve kemirgenlerde dahi güvenle kullanılıyor.Veterinerim kedimin travma etkileri için önermişti sonra travma etkilerinin beyinsel olma ihtimali olunca kullanmadık. Fakat veterinere giderken strese girmemesi için kullanmayı düşünüyorum. Ürünü veterinerinize sorarak kullanın kullanmak isterseniz

Badems

Kimse keyfinden aliyosun demedi. Olabilcek yorumlari duymak istemiyorum nedir ? Ne diyelim bagaj iyidir bagaj mantikli mi diyelim ? Burada yazanlar tecrubesiz insanlar degil zaten biliyoruz ki konusuyoruz, bilmek isteseniz de istemeseniz de gercekler bu. Ucak dururken otobuse binmekte biraz keyfi oluyo. Bu kadar uykusuzluk problemi cekene kadar ucaga yonelebilirdiniz.

nildogcat

Kimsenin size kötü birşey dediğini görmüyorum yorumlarda.Ben sadece tanıdığımın başından geçen bir olayı yazdım.Yalan mı söyleseydim yok çok iyi bagaj süper gönül rahatlığıyla bırakabilirsiniz mi deseydim?Sadece olanları söyledim karar sizin kararınız.Herkes burada yardım etmeye çalışıyor.Bir bildikleri var ki...

ssaydam719

hayvanınızın en kötü ihtimalle ölme durumu söz konusu, havasızlık soğuk ve psikolojik baskılar sebebiyle. eğer gidip geleceksiniz size tavsiyem hayvan pansiyonları olabilir. veya şehirler arası hayvan taşıyan nakliye firmaları. imkanınız olsaydı buraya yazmazdınız ama sızın yerınıze bakabılecek bı arkadasınız varsa ona emanet etmenız hem ucuz hemde guvenılır olur. yınede sızın tercıhınız...

Badems

Valla gulersen gul umrumda degil, zira umrumda olan zaten kedi sen de degilsin. O hayvanin basina bisey gelirse eger ki Allah korusun o zaman da gulebilecek misin acaba ? Hayvani sokacagin strese ona yasatacaklarina yan sen. Bi de kendi yazdigini begenmis :)) Hayvan bakmak ucak bileti almaktan daha masrafli bisey, nasil hayvan baliyosun sen ? Once bunu bi sorgula sevgili ogrenci :)

nunnajiina

Otobüs firması yerine blabla car'dan arabasına evcil hayvan alan birilerini bulabilir misin ki? Bir araştır istersen.

Yıllar önce İstanbul Bursa arasında bagajda yolculuk yapan kedime fiziksel anlamda bir şey olmadı ama bir hafta delirmiş gibi davranıp bize küsmüştü.