Merhaba Değerli İnsanlar, Kedim Beni Sevmiyor Mu? Durup Dururken Tırnak Atıyor?

gmzarz

Sahibinin sokaga terk ettigi miniğimi sahipleneli 2 hafta oldu kucağıma yatıyor seviyorum uyutuyorum bi anda elimi kaldırmamla tırmalıyor canımı yakıyor onu bir kere bile kızdırmadım sesimi dahi yükseltmedim bugüne kadar :( ellerimi görünce bazen saldırıyor bazen sevdiriyor kendini neden acaba? Ve en önemli sorum: tırnaklarını kestirsem veterinere daha mı az acıtır? Bide ilk tanıştığımız gün tırmalama bir kere bile olmamıştı, alıştı kıyamayacagımı anlayınca yüz mü buldu yoksa ben mi kızdıracak bişey yapmış olmalıyım fark etmeden :)?

13 CEVAP

Duman14

Lütfen kediye salam tarzı şeyler vermeyin sonra hasta olur evden süt verebilirsiniz ama inek sütü olmasın yoğur verebilirsiniz tabi her zaman değil arada ayrıca bençm kedimde ısırıyor oyun için tabi ya da bazen dişleri kaşınıyor eğer etrafa işeöeye başlarsa kaçmaya çalışırsa ve evde deli gibi dolanmaya başlarsa o zaman bir sıkıntı var demektir ama bahsettiklerinize göre kediniz sizi seviyordur eğer size karnını gösteosa size güveniyordur çünkü karınları en hassas bölgeleri :))

JedaiRekt

Biz evde kendimizin tırnaklarını normal tırnak makasıyla kesiyoruz ve ısırmasının sebebi oyun oynamak için veya bebek olduğu için dişleri kaşınıyor olabilir.

Badems

Hahaha sevmez olur mu ya :) Hangi canlı kendine bakan, mama ve su veren, sevgi gösteren kişiyi sevmez ? Herşeyden önce "miniğim" dediğiniz için yavru olduğunu varsayıyorum. Yavrular tırmalar, hem de kötü tırmalar. Tırnakları yetişkinlere göre daha sivridir can acıtır. Onları veterinere düzenli olarak kestirtin. Ayrıca, tırmalama huyu oyundan büyük ihtimal, bunun için ona "hayır"ı öğretin. Bunu yaptığında sert ses tonunuzla ufaktan bağırın. Hiçbir şekilde hafifte olsa vurmayın. Isırıp tırmalayabileceği oyuncaklar edinin enerjisini buna harcasın.

gmzarz

Ya, elimi koparsa yine vuramam :) bilgi icin çok tesekkur ederim dediginizi yapacagım ^^ yaşını bilmiyorum, ama o kadar tatlı ki uyurken kıvrılması mesela, severken agzimdan bebek misin sen? gibi cümleler çıkıyor

Badems

İlk aşısını yaptırırken ben de ağlamıştım, yakmıştı sanırım ilaç çok bağırmıştı hahaha hala da aşı yaptırırken bakamam kafamı çeviririm

Puppy730

Market sütü veya yoğurdu verme taraftarı değilim ben pek. Laktoz' un pek yarayacağını sanmam. :) Direk marketten hiç bir şey vermeyin bence. Kediler hakkında benden daha fazla bilgisi olan arkadaşlar var. Onlar yardımcı olsun. :)

gmzarz

Yanlışlıkla köpek genel konular'ı işaretledim

aycacetin2472

Oyun yapmak icin yapiyo olabilir

gmzarz

Benim aldığım kedi bir kere bile ısırmadı oglusum benim ya daha dişlerini kullanmayı bilmiyor arada salam istiyor bir tane veriyorum çigneyemiyor bile yalıyor bir saat ya da bütün yutuyor.. tırnak makasıyla ben kesemem daha önce hiç yapmadım bide acıtırsam yazık ya da o beni acıtırsa izin vermeyip

gmzarz

Merak ettiğim tırnaklarını kesince daha mı az acıtıyor darbeleri? Öyleyse hemen götüreceğim

gmzarz

Sokağa atılmış o yüzden bilmiyorum yaşını, anlamanın bir yolu var mı? Neden bu kadar seviyorum anlamıyorum aşılarını yaptırmaya götürdüğüm ilk gün gözlerim doldu zor sakladım psikolojim mi bozuk yoksa bu normal mi

gmzarz

Yazdıklarım gitmiyor