Acil Yardımcı Olabilir Misiniz?

Arkadaslar merhaba. Kızım sürekli kaşınıp duruyo ve kafasında boynunda kızarıklık var kaşımaktan kanattı sanırım. Ben yanında değilim su an il dısındayım kızım ailemle kalıyo. Veterinere gidiyo sürekli her gün nerdeyse. Önce iç parazit denmisti ben anlayamıyorum daha önce bu tip bi görüntüyle karsılasanınız var mı yardımcı olun lütfen :(((

12 CEVAP

iç parazitle alakası yok kaşımış yara etmiş belki bir ihtimal dış parazit olur ama detaylı dersinin muayene edilmesi gerekir.

Pasta

Eğer dışarı çıkyosa kavga edip yada kaşıyarak yara oluşup orasıda mikrop kapmış olabilir çünkü benim kedimde de aynı resimdeki gibiydi

dollfacepersian

Çok üzücü bir durum gerçekten. Ne olduğu hakkında bir fikrim yok maalesef. Umarım çabucak geçer ve önemli bir şey değildir

Gıdasında herhangi bir değişiklik oldu mu ve başka bir kedi ile temas ediyor mu

Mamasında herhangi bi degisiklik yapmadık ama annem arada ek bi seyler de veriyo sanırım uyardım bu konuda zaten. Onun dısında kedimi kesinlikle dısarı cıkarmıyorum evde sürekli zatem dısarı çıkmaya korkuyo sevmiyo ev harici yerleri :) pasta'cım kedin daha sonra ne kadar sürede iyilesti bilgilendirir misin

Pasta

Yara olan yerleri batikonladık düzenli olarak sonrasında iki üç güne iyileşti

felisbertaa

Çok geçmiş olsun , farklı bir gıda aldığı için olabilir. Bazı kedilerde alerji yapabiliyor bazı gıdalar.

doktorgenc

şampuan vs gibi ürünlere alerjisi de olabilir. ürünleri doğal seçmeye özen gösterin.

Roz

Kaşıyıp yara yapmıştır . Deri ve tüy saglıgı için olan mamalardan kullanmaya başlayın ayrıca alerjik bi şey olup yediği dokunmuş olabilir yada mehmet beyin dediği gibi dış parazit olabilir oda ev kedisi için bu denli dökülmesi zor

SelinTuksal

mantar olabilir

sedattkts

evet mantara benziyor ama veterinerin bunu anlamaması imkansız.

fatihh10

Bizim kopegimizdede derileri pulnpul dokuluyordu yiyecek takviyesi yaptik gunde 2 yumurta verdik biraz iyi oldu sizde boyle bi yontem yapabilirsiniz insallah gecer