Hangi Kedi Irkını Beslemeliyim?

Anket

Cornish Rex
(0 oy)
Devon Rex
(2 oy)
Ocicat
(0 oy)
Oriental Shorthair
(3 oy)
Colorpoint Shorthair
(0 oy)
Sphynx
(2 oy)
Tonkinese
(2 oy)
Toplam (9 oy)

Kedi almak istiyorum.İsim tür vb. araştırdım seçtiğim kedilerin ırkları çok benzer ama bi türlü karar veremiyorum hepsi çok tatlı sadece 10 kişi bile oy verse bana yeter saolun

11 CEVAP

vhope

Hayır yani neden cins istiyorsun ki ? Sokaktan alacağın bir kedinin sana vereceği o sevgiyi bu cins kediler asla veremez ! Bir kedinin canını kurtarmak onu sokaktan alıp hayal bile edemeyeceği bir hayat yaşatmak o kadar zor şartlarda her gün çektiği çilelerden kurtarmanın verdiği huzur mutluluğu yaşamak var iken niye gidip bir dolu para verip mama seçen sevdirmeyen soğukkanlı bir kedi ''alasın'' ki ? Sen kedi istiyorsun. Ama sadece istiyorsun. Kedi almak farklı kedi ile yaşamak onu aileden biri gibi görmek farklıdır. Daha söylenecek çok şey var ama ben bu yazıları yazmaktan bıktım ama böyle düşünceye sahip olan ''insanlar'' hala var...

Gofretsla

Neden cins istiyorsun? Sokaktan alsana arkadaşlar şu cins sevdanızı bırakın artık!!!!!

dollfacepersian

Bu ırkların hiç birini ücretsiz bulamazsınız. Özellikle devon rex ve sfenks çok özel ırk kedilerdir.
Karakterleri için istiyorsanız her kedinin kendi karakteri vardır. İnternette yazilandan alakasız bir karakteri olabilir benim kedimde olduğu gibi.
Cins istiyorsanız ankara,van,bombay,mavi rus(safkan bulmanız zor)simokin,siyam(çok fazla olmuyor)
Yetişkin veya genç olarak cok olmasada persian,british shorthair,scottish fold bulabilirsiniz.

tahare

Sen değil o seni seçmeli

sedattkts

insanların cins kedi sahibi olmak istemesini anlıyorum. nitekim ben de scottish fold cinsi bir kediye sahibim. ancak bunun için doğru yöntem satın almak olmamalı. sahiplendirme yoluyla bulabiliyorsanız bulun ama satın almayın. almayın ki pet shoplarda hayvan satışları bitsin. şunu da unutmayın pet shoptan aldığınız hayvan büyük ihtimalle sağlıksızdır. ilk anda farketmeseniz de bir süre sonra sağlık sorunları baş göstermeye başlayacaktır.

Patim3453

Cins kedi sahiplenmene ne lüzum var ki sokakta karda kalmış bir sürü kedi varken neden cins istiyorsun bu saçmalıktan başka bişiy değil kusura bakmayın... SATIN ALMA SAHİPLEN!!!!!

Duman14

Sıcacık dükkanlarda kalsalarda her gün onları izlemeye gelen yüzlerce çirkin göz görüyorlar üstelik almıyorlarda zaten sağlıksız yaşıyorlar oblara da acıyorum sefil oluyorlar :(

Çok güzel dediniz ağzım açık kaldı

tahare

İlk gördüğümde kedimi aramızda bi bağ oldu. Kafesinde arabamda gieve götürürken (malum trafik) kedim çok bağırdı ve içimden bi his dedi ki bunun tuvaleti geldi. Ve dediğim gibi oldu maalesef kutusuna yapmak zorunda oldu. Bu hissi duyacağınız kedi ırkını bulmalısınız

Çok saolun bu bilgi işime çok yarıyacak

petlebi,sahibinden gibi sitelerden sahipleneceğim.Zaten pershoplardaki kediler sıcacık dükkanlarda kalıyorlar