Kedi Aldığında İlk Ne Yapmalıyım

ESMelek_PRO

Ben bir iki gün içerisinde bir kedi sahipleneceğim ve bu kedi 7 aylık bana çalışabilmesi için ilk ne yapmalıyım evi incelemesine izin vermeli miyim yoksa onunla oynamalı ve beni tanımasını mı sağlamalıyım?

9 CEVAP

Ametist01

Kedili bir hayat diye bir site var tamda sizin sorularınıza cevap gibi,bir yazı paylaşmıştı geçenlerde inceleeseniz baya fikir sahibi olabilirsiniz

polo

kediyi alıp eve geldiniz kutusundan çıkarın ve bir süre karışmayın koklasın dolaşsın sanki yıllardır o evde gibi dogal davranın mamasının yerini kumun yerini ilk etapta kolay ulaşacagı yerlere koyun saklanırsa zorla çıkarmaya çalışmayın oturup izleyin bırakın kendisi gelsin yanınıza elinizde bi kulaklık kablosu hazır olsun ilk ilgisini çeken ve yanınıza getiren o olur girmesini istemediniz yerleri delikleri tehlikeli yerleri kapatın çünkü ilk gidecekleri yer orası tuvaletleri klozeti kapalı tutun camlar kontrollü olsun çiçekler yüksek yerlerde olsun gerisini ona bırakın kucaklamaya çalışmayın her yanınıza geldiginde az az sevin bırakın sonrası deneyimle gelişiyor zaten :)

ESMelek_PRO

Tmm teşekkürler

Duman14

Kediye ilk hiç dokunmayın eve keşfetsin iyice evi dolaştıktan somra tuvaleti gösterin hafifçe poposundan iterek mamasını vakti gelince koyun ilk gece yanınıza almayın girmemesi gereken odaların kapısını kapatın gece dolaşır hiç takmayın zamanla alışcak

Duman14

Onu güvende hissettirin ip sallayark girdiği yerden çıkartın ve odaların kapısını kapayın işemişsse işedği bölüme kolonya dökün ve praya girmeye kalkınca tuvalete götürün bu sıralar bağırmayın ama sakince hayır ı öğretin siz aynı düzeninize devam edin alışacaktır

doktorgenc

ilk önce mama verin karnı doyarsa size hemen güvenmeye başlar.

ESMelek_PRO

Mama verdim ama yemiyo suyu da var içmiyo köşelere gidim saklanıyo ve sanırım tuvaletini oraya yapıyor şuanda dolabın üstünden inmiyor sabahtan beri aynı yerde ve sanki ağlıyormuş gibi miyavlıyo geceden beri.

ESMelek_PRO

Geceleyin bütün deliklere girdi girdiği yerde miyavlayıp miyavlayıp durdu sanki bir şeyler arıyordu kardeşlerini ve arkadaşlarını arıyor olabilir buna çok üzülüyorum.

ESMelek_PRO

Tmm birde 6 aylık ama tuvalet eğitimi verilmemiş bu eğitimi nasıl verebilirim