Kuru Mamayı Islatmak

numenorr

arkadaşlar 2 aylık bi köpeğim var kuru mamayı ıslatmadan yemiyor. bu durumun bi sakıncası olur mu ? henüz çok küçük olduğu içinn her şeyden tedirgin oluyorum

5 CEVAP

Gofretsla

Pasifica öneririm towun. Benim dostum 35 günlükken başladı kuru mama yemeye. Ki bizimki orta sizinki büyük ırk. Kuru mamayı direk önüne koyun. Yemezse kaldırın. Sonuçta aç kalacak ve yiyecektir sakın mama yemesi için peşinde dolanmayın:)

dollfacepersian

Büyüdüğünde diş sağlığı için kuru mamayı ıslatılmadan yemesi gerekiyor. Bu yüzden yavaş yavaş normal kuru mamaya geçmeniz daha iyi olur. Kademeli olarak yaş mamayla karıştırabilirsiniz. Her gün yaş mama ile karıştırıp yaş mama miktarını azaltarak sadece kuru mama yemesini sağlayabilirsiniz. Bu tür durumlarda işe yarayan bir yöntem diye biliyorum.

Gofretsla

Hangi markayı kullanıyorsunuz? Köpeğinizin cinsi nedir? Bunları bilmeden yardımcı olamam:)?

GundibooM

Mama buyuk geliyor ise ikiye bölebilirsiniz ilk baslarda. Ayrıca kesinlikle mama vakti icin 15 yada isteğe gore 30 dk kuralı tavsiye ederim yemedi ise o öğünü atlayıp bir sonraki öğünde aç olduğu için mecbur yiyecektir mama yemiyor die şımartır iseniz ileride bu sizin için büyük bir sorun olabilir sürekli aynı şekilde mama yemek ister. Şimdiden kolaylıklar dilerim ☺

numenorr

ToW - Husky