Bugün 2 Yaşında Kedi Sahiplendim Beni Sevmedi?

Aksam eve getirdigimden beri tisliyo pati atiyo beni gördükçe cok sinirleniyo ne yapicam?

9 CEVAP

Siz hiç dokunmayın yanına bile gitmeyin o evi dolaşır sizi koklar yınede kucagınıza almaya calısmayın gece koklar bi tehlike olmadıgını anladıgı zaman kendısı gelıcektır yanınıza ilk defamı kedi bakıyosunuz

polo

mihriban hanım dogru söylemiş genelde verdigim tavsiyede budur herşeyi yerli yerindeyse sanki yıllardır beraber yaşıyormuşsunuz gibi davrandıgınızda oda rahat ediyor siz şaşkın heyecanlı davrandıkça oda geriliyor 11 aylık kedim o kadar uzun süredir beraberiz bazen o bile kaçıyor benden ben oturunca geliyor yanıma dogal davranın zaman verin herşey güzel olacak bence

polo

eski sahibi bu kadar baglı bir kediden nasıl vazgeçebilmiş umarım kötü bi durum yoktur ve tekrar aldıgında bakabilicek durumdadır

kedicigim1054

merhaba benim kedimde en başta böyledi siz öncelikle birbirinize fazla temasta bulunmayın zamanla size alışacaktır

Kedi ilk defa bakmiyorum 2 yasinda büyük ilk defa oldu. Ina.inanilmaz derecede sorun cikardi cikardigi sesler de kediden cok hircin bi kopek gibiydi. Evi gezsin diye saldim mamasini suyunu verdim hic dokunmadim koridorda bi odaya vs gidicekken bizi odadan cikarmadi isirdi ustumuze atladi tirmaladi cok zorlandim hic odadan cikamadim korkudan kapiyi kapadim

dollfacepersian

Kedi daha önce nerede yaşamış? Nasıl muamele görmüş?
Şiddet geçmişi olabilir mi?

Eski sahibine cok alismis bizi ve evi kabullenemedi zaten haber verdim geri vericem malesef çünkü canavar gibi ben ne kadar sabırlı olsamda evdekiler cok rahatsiz

sedattkts

Bir kaç saatte kediyi geri vermeye karar vermişsiniz. Bence acele ediyorsunuz. Vermediyseniz bir kaç gün zaman tanıyın.

Mamyhilal

Bence de geri götürmek yerine onu biraz daha tanıyın sonuçta alıştığı yerden daha farklı bir yerde ve sizi tanımıyor zarar verebileceginizi bile düşünüyor olabilir mamasını önüne koymayin biraz aciksin sonra elinizle vermeye çalışın yada seveceği bir şeyi elinizle uzatın birde korktugunuzu belli etmeyin ona öyle olunca daha da öfkelenebilir her kedi farklıdır onun davranışlarını falan daha çok gözlemleyin burada tekrar yazın bilgi verecek arkadaşlar olur umarım alışır