Ailemi Kedi Almaya Nasıl İkna Edebilirim

Denizdirikan

Bir kuşum var ve birde kedi almak istiyorum ama babam istemiyor. Annemi ikna edebildim babam hala aynı fikirde. Babamı kedi almaya nasıl ikna edebilirim. Kuşumun kafesi yüksek bir yerde

7 CEVAP

Babanız neden istemiyo öncelikle bunu bilmelisiniz ayrıca kaç yaşındasınız ailenizi en iyi siz tanırsnız aldıktan sonra hevesini aldın başkasına verelim bakamıyoruz alerji cıktı bebek var tarzı bahanelerle bırakmıycaklarsa ikna etmeniz biraz zaman alır ama sonunda sizi kırmazlar

kediaskim

Oncelikle yasiniz kac ? Dersler varsa kediyle ugrasmak cok zor olur hele ki aile destegi yoksa kedi evde kisa kalir . Babanizin istememe nedeni nedir ?

Denizdirikan

lütfen soylermisiniz

ecrinnurAslan

@kediaskim sana katılıyorum benim de yaşım küçük olunca kedim sadecec1 ay kaldı evimde şimdi onu sahiplendirdik yeni evinde çok mutlu bende sorumluluğunu alabileceğimi düşünmüştüm ama çok yanılmışım

ecrinnurAslan

Bence kedi sahiplenme annen yada baban ustemiyorsa bakması çok zor olacak

Mapple2

Kedi/Köpek bakmak Maddî Sorumluluğu Kuş bakmaya oranla yüksek maliyetli ve zahmetlidir.
Kuş gibi kafesinde durmaz.

Yaşınızı bilmiyorum ama Babanıza, neden Kediye olumlu bakmadığını sorabilirisiniz ¿

NoteMeow
Kuş aldınız ve Pişman oldunuz, Petshop geri verme şansınız vardır.
Fakat Kedi için ¿

İyi düşünün.. Lütfen

Deniz00

Yaşınızı bilmiyorum ama, küçükken ben de kedi beslemeyi çok istiyordum fakat dedim ki iyi ki bu yaşımda almışım. Kedi aldığım ilk 1-2 hafta benim için çok zordu eğer yaşım küçükken alsam belki kediye bakamayıp verirmişim. Sorumluluk duygusunun oturmuş olması çok önemli ailenize öncelikle bu güveni vermeniz lazım.