Saldırgan Tavırlar?

kediaskim

Öncelikle merhaba arkadaşlar kedim miya ile uzun suredir bu sıkıntıyı yaşıyoruz, durup dururken bana sinirleniyor beni oldurmek istermişcesine yuzume atliyor isiriyor , cirmaliyor. Gercekten yuzum gozum yara bere icinde kaldi. Ilk basta hayir diyordum sakinlesirdi. Simdi hayir dedikce daha pis ısıriyor. O kadar can yakiyor ki artik dayanamayip kendimi kurtarmaya calisiyorum. Ara sira boyle manyak manyak davraniyor ? Nasil duzelticem bunu nasil engelliyecegim ? Bende hata var desem bende bisey yapmiyorum ki ? Neden yapar ki durup dururken bunu ?

9 CEVAP

Roz

durduk yere mi yapıyor bunu yoksa olay sonrasında mı

kediaskim

Anladim saolun.

dollfacepersian

Miya ne zamandır sizinle? Kaç aylık?
Günde kaç saat oyun oynuyorsunuz? İlginin azalması gibi bir durum oldu mu?
Hemen en kötüsünü düşünmeyi doğru bulmuyorum ayrıca. Veterinerinize sormadan psikolojik bir sorunu olduğunu düşünmeyin lütfen

dollfacepersian

Her şeyini çok güzel yapıyorsunuz. Bilemiyorum,yavru olduğu için oyun olarak yapıyor olabilir ama sanki oyundan fazlası gibi. Benim kedim nadiren çok canımı acıtacak şekilde saldırıyor bana ve çok kısa sürüyor. Anlık bir şey oluyor yani. Sizinki anladığım kadarıyla sürekli olan bir şey.
Pet Remedy adında kedilerde,kopeklerde,kemirgenlerde,atlarda,kuşlarda stres,saldırganlık gibi sorunlarda kullanılabilen tamamen doğal bir ürün var. Oda kokusu gibi fişe takılan ve sprey olarak iki modeli var. Ağızdan alınmadığı için benim çok daha beğendiğim bir ürün. Veterinerim kedimin travma etkileri için önermişti,beyinsel olabileceğini karar verdikten sonra kullanmadık.Size faydası olacağını düşünüyorum.
Siz bu ürünü veterinerize sorun lütfen

kediaskim

Az once gozume saldirdi bende refleks olarak gozumu kirptim. Goz kapagim sisti kapardi. Ciddi boyutta saldiriyor.

kediaskim

Durup dururken bir bakiyorum sadist gibi bana bakiyor yuzume atliyor. Gunde 4 5 defa yapiyor bunu

Roz

evde yalnız kaldıgı oluyor mu yada enerjisini atamadıgı dönemler? çünkü oyun agrasifliği diye bir şey kedilerde sizi köşeye sıkıştırıp bir anda oynuyorlar atlayıp ısırıyorlar veya siz onu sevmek isterken bir anda bu durumdan hoşnutsuz olup ısırıyor yapmamanız için önerim sakin bir ortam oluşturun ona ve bu negatif enerjisinin yogunlugunu farelerle sevebileceği oyuncaklarla atmaya çalışın ama mutlaka etraf sakin olmalı kediler ev ortamında ki enerjiden çok etkilenir onunla sakin ses tonuyla konusun ve oyun oynayın sık sık size saldıracak zamanı yaratmayın zamanla bırakıcaktır . ama yinede bi veterinerden yardım da alınabilir sakinleştirici ilaçlar vs

rnt

Geçmiş olsun. Kedinizin davranış bozukluğu ve saldırganlığı mevcut. Veteriner kontrolunde KOT BAYOUN (TABLET) kullanabilirsiniz. Duruma göre 2-3 kutu yeterli olabiliyor. Ama dediğim gibi veterinere danışın lütfen..

kediaskim

Miya bizimle 3 aydir birlikte gunde en az 3 saat oyun oynuyorum, ilgileniyorum. Bana saldirdiktan sonra ilgisini oyuncagina felan cekiyorum saldirmayi kesiyor az da olsa