Kızgınlık

aycacetin2472

7aylık kızım dışarıdan korkarken. Suan deli gibi cikmak istiyor. Geceleri uyutmuyorr bizi. Ev ona. Ait oluyo. Ama. Yinede. Balkonlu. Odaya girip. Perdeleri tirmaliyo nefeni kizginlik olabilirmi. Acil cevap verin. Surekli miyavliyor. Her seyi yerinde ama disari cikmak istiyo. Tasmayla cikariyorum harakt dahi etmiyo. Tasmasiz balkonu acik gordugu gibiii. Kosarak cikmaya calisiyo. Neden

10 CEVAP

dollfacepersian

Ben küçük diye düşünüp beklediğinizi sanmıştım,affedersiniz. Umarım durumunuz düzelir

dollfacepersian

Nayeli
Gerçekten hem onlar hem de sahipleri için çok sıkıntılı bir durum oluyor. Dişi kedi sahipleri bence erkek kedi sahiplerine göre daha iyi durumdalar çünkü dişilerin kızgınlığı dönem dönem olup geçiyor. Erkek kediler ergenliğe girdikten sonra her zaman çifleşmeye hazır yani her zaman kızgınlıkta oluyorlar. Benim erkek kedim 9 aylık gibi ergenliğe girmişti. Hastalığı,farklı sebepler derken kısırlaştırma 13 aylıkken olmuştu. 5 ay boyunca tüm kızgınlık halleri devam etti. Çok korkunçtu ikimiz içinde.
Kedinize çok geçmiş olsun,umarım çabucak iyileşir ve ikinizde iyi olursunuz:)

dollfacepersian

Kaçmaya çalışma,sürekli bağırma kızgınlık belirtileridir. Kısırlaştırmanızı tavsiye ederim.

dollfacepersian

Çok dikkatli olun evden kaçmaması için. Bu dönemlerde daha çok ilgi istiyorlar genellikle. Daha çok sevgi ve ilgi gösterirseniz,çok daha rahat atlatır bu dönemi. Aslında şuan kısırlaştırmak için çok küçük değil. Daha erken dişi kedisini kısırlaştırıp hiç sorun yaşamayanlar var. Tabi önce veterinerinize sorun uygun olup olmadığı. Umarım sorunsuz bir ameliyat olur ve kediniz ameliyat sonrası hemen normal hayatına döner,çok mutlu olursunuz ikinizde:)

aycacetin2472

Cok tesekurker fakat 1,2 aya dememin sebebi şuanlık durumum el vermez o yuzden yinede tesekkurler

aycacetin2472

Cok sağolun dollfacepersian

Nayeli

Bnm dişi kedim de kızgınlıkta. 2 gündür 2-3 saat uyabiliyorum. Hem uykusuz kalıyorum hem ona üzülüyorum . Mantarı bi geçse de kısırlaştırabilsem:( hepimiz rahat edeceğiz. Bi kaç veterinerden fiyat al. Muayenelerini de gez. Herkes ayrı fiyat biçiyor.

aycacetin2472

Evet bizde oyle dusunduk 1,2 ay icerisinde kisirlastiracagiz

Nayeli

Dollfacepersian şimdi de erkek kedim girdi kızgınlığa:(
Uyku haram :)
Dişi bu pazar kısırlaştılacak, içim gidiyor ameliyatını düşündükçe...
Sıra erkekde, veterinerle konuşçam, belki onu da ameliyat eder. Hazır ikisi ayrı odada tutulacaksa, ayrı odalarda istirahat eder iyileşirler inşallah çabucak.

aycacetin2472

Cevaplariniz icin tesekkurler