Kedim Çok Isırıyor.

nadideuster

İyi günler. Kedim 3,5 aylık çok fazla ısırıyor ellerim çizik içinde ve ciddi ciddi oynarken canımızı yakıyor. Bu konuda ne yapabiliriz?

8 CEVAP

Shewky

Sende onu ısır, çok ciddiyim. :) İşe yaradığını göreceksin.

dollfacepersian

Yavru kediler için özel diş kaşıma oyuncakları bulunuyor. Onlardan alıp deneyebirsiniz.
Kedinize kesinlikle herhangi bir şiddette,şekilde vurmayın,canını yakmayın. Sabırla her ısırdığında şşşt veya hayır diyin ve oyuncağa yönlendirin. Anlamasa da devam edin zor olsada anlayacaktır.
Ben kedimi 8 aylık iken sahiplendiğimde ısırma alışkanlığı şiddetli bir şekilde devam ediyordu. Diş çıkardığı için değil alışkanlık olarak kaldığı için ısırıyordu. 3,5 aylık bir kediye göre 8 aylık bir kedinin ısırması çok daha acıtır. Sabırla
Şşşt diyerek çözdük durumu. Şuan herhangi bir olumsuz hareketinde şşşt dememiz çoğunlukla yetiyor. Çoğunlukla diyorum çünkü yaramaz bir kedi ve bazen yaramazlığa devam etmeyi tercih ediyor:)

Mamyhilal

Tırnaklarını kestirebilirsiniz bir nebzede olsa azalır ve kendinize bu alışkanlığını unutturmak işiniz ısırması için oyuncaklar verebilirsiniz

Mamyhilal

Kedinize

nadideuster

Oyuncaklarıyla da oynuyor ama ilgi alanı özellikle benim. Uyurken birkaç kere yüzümü ısırdı. Şu anda da kucağımda hırkamı ısırmakla meşgul. Tutuyor kolay kolay da bırakmıyor

AlacaHurrem

Kediniz daha çok küçük, oyun oynamaya çalışıyor ancak biraz dozu kaçırıyor galiba :) Kedinizin cinsiyle de çok alakalı, tekir kediler ısırmaya hep eğilimli. Benim büyük kızım tekir/sarman karışımı, ona dokunduğun an ısırıyor. Uyurken ayak parmaklarını dışarda görsün hemen ısırıyor. Bazı kedilerin huyu böyle :)

Mamyhilal

Değiştirmezsiniz o halde büyüdükçe bırakacaktır idare etmek lazım :) bu arada çok ta şeker

nadideuster

Teşekkür ederim