Kedimin Sırtında Ki Şişlik!!

tulaycan

kedimin sırtını bugün okşarken elime nohut tanesinin yarısı kadar bir şişlik geldi çok korktum. hemen tüylerini ayıklayıp baktım morluk felan yoktu sanki kemik gibiydi. iştahı yerinde uyku düzeni normal dışkıda farklılık yok aşıları tam daha 4,5 aylık 25 inde aşıya gideceğiz ve 24 üne kadar veterinerimiz şehir dışında. sizce ne olabilir. N&D tahılsız kitten kullanıyoruz.

20 CEVAP

dollfacepersian

Acaba aşı sonrası aşı dağılmadığı için yapıldığı yerde şişlik oluşturmuş olabilir mi?

Elifinkedileri

Denildigi gibi igne veya asi sonrasi dagilmayinca sislik yapabiliyor ilk asida bizimkinde de olmustu severken o sisligi parmaklarinla sıkarak masaj yap demisti veterinerimiz belli bır sure yaptik ve kayboldu insallah sizinkide kitle degildir veterinere danisin icinize sinmezse muhakkak baska bir yere daha sorun

Duman14

Hmm gördüm fotoyu çok şiş gözükmüyor yakın zamanda sert şekilde bir yere vurmuş olabilir ama yinede genel kontrol için veterinere götürün benim veterinerim genel kontrolden para almıyor sadece gidip gösterin bence tam anlayamadım çinkü tedbiri elden bırakmamak gerekir

dollfacepersian

Sizi korkutmak istemem ama
güvenilirliğinden emin olduğum bir yerde kuduz aşısının kimi hayvanlarda yapılan yerde sert oluşumlara neden olabildiğini ve bu oluşumlar sonradan dağılmaz iseler kansere dönüşebildiğini okumuştum. Umarım böyle bir şey değildir

dollfacepersian

Öksürük aşısı mı? Öyle bir aşı mı var? Yoksa antibiyotik mı yapıldı?
Benim veterinerlerim aşı yaptıktan sonra aşı yerine dağılması için biraz ovalar hep. Veterineriz böyle yapıyor muydu?

Duman14

Foto atabilirmisiniz

tulaycan

buarada ilgisizde bırakmıyoruz annem o ağlar diye dışarıya bile çıkmaz oyun enerjikliğide yerinde anlam veremedik!

tulaycan

normal derisi gibi ama şişlik alttan genede foto çektim profilime atıyorum

tulaycan

attım bakar mısınız cleopatra da

tulaycan

zaten 25 inde aşımız var o gün tabikide muayene ettireceğiz ama ben o güne kadar biraz sorim dedim ve sırt kısmının sol tarafı nereye vurmuş olabilir ki. cevabınız için teşekkürler.

tulaycan

dollfacepersian dediğinizde olabilir haklısınız. eger öyleyse bir zararı olabilir mi ve aynı zamanda aşı olalı bir ay oldu.

tulaycan

kuduz değil ama en son vurdurduğumuz aşısı öksürüyor diye. öksürük aşısıydı :(

tulaycan

pardon kusura bakmayın. öksürükle ilgili bir iğne vurdu antibiyotik dedi. aynen dediğiniz gibi hep ovardı ama o gün yavrum hemen çırpınıp kucağıma gelince ovalamadı diye hatırlıyorum.

tulaycan

internette biraz araştırıyorum da birçok kişinin kedi ve köpeğinde bu ödem olabiliyormuş ovarak dağıtabilirsiniz demişler.

Aynisı benim kedimde var şu an ayrica oksuruk vardi bogazindan bir sey cikarmak istiyor gibiydi veterinere gittik faranjit dedi 3 gun tedavi oldu daha sonra bir sey farkettim sirtinda kocaman bir sislik vardi veterinere gosterdim ama pek bakmadi 2 kedim var benim digeriyle oynaken disi titnagi batmisitr dedi krem surdu gonderdi fakat kedim daha once kuduz asisi olmustu cok korkuyorum sizce ne olmus olabilir