Kedi Tüyü Nasıl Temizlenir?

Goupe

Merhaba eve süpürge tutuyorum , masamdaki herşeyi siliyorum , hergün camları açıyorum vs. ama ne yaparsam kedinin tüyleri bitmiyor. Havada uçuşuyor heralde çünkü kedi yokken bile etrafa kedi tüyleri konuyor. Bu tüylerden nasıl kurtulabilirim? Havadaki tüyleri falan nasıl toplarım?

7 CEVAP

dollfacepersian

Kullandığınız mama,ek besinler tüy dökümünü direk etkiler. Mama olarak ne kullanıyorsunuz? Ve ek besin olarak ne kadar aralıklarla ne veriyorsunuz?

Blackone

Merhaba bonacibo hiç İYİ bir mama değil
Proplanda berbattır.
Üstelik tek bir mamayla devam edin
Furminatör tarak alın (***********da 20 TL bakın derim)
Veterinerinizle konuşup deri ve tüy sağlığı için kedi maması kullanın.

tika_waylan

Furminator cok güzel tüyleri slıyor ama sanırım benim oglana kötü geldi daha cok tüy döktğ belki de furminatörü sevmediği için stres mi yaptı canını mı acıttı bilmşyorum. Fazla protein vitamin de tüy dökebilir diyorlsr bir süre vitamini (gimpet multivatimin) azaltmayı düşünüyorum. Belki de mevsimsel mi bir türlü emin olamıyorum acıkcası.
Elektrik süpürgesiyle her gün süpürüp koli bandı ve ruloyla tüyleri alabilirsinşz kediyi de her gün tarayabilirsinşz böylelikle dökülecek tüyleri azaltırsınız. Furminatörü isterseniz deneyin birçok kişi memnun kalmıstı ama benim kediö gibi huzursuz oluyorsa zorlamayın daha cok döktü furminatör kullandıktam sonraki gün. Veterinerinize danısarak isterseniz mamafa degişiklik yapın ama bir anda degiştirmeyin ters tepiyor yavas yavas yapın ama mama konusunda güvendiğiniz veterinerinize danısın malesef her mama her kedide iyi olmayabiliyor içeriği iyi olsun olmasın . Bir de yas mama ile destekşemek de iyi diyorlsr kaliteli bir yas mama verin Brit Care yas mama öneririm katkısız içeriği gayet temiz. Yas mamanın içeriğinş okuyarak alın katkısız ve iyi kalite olsun.

Queeninannesi

Kediniz olduğu sürece tüylerden kurtulmanız pek mümkün değil maalesef :( benimkide öyle ama ne yaparsam bitmiyo

burtex

Mamanız biraz önemli bu konuda ve tarama olayı kediniz uzun tüylü bir kediyse taranma ihtiyacı daha fazlardır onu alışkanlık haline getirmelisniz mamanızı değiştire bilirsiniz ama bunlarda tamamen çözüm delidir keza bizim bile her gün saçlarımız dökülüyo bence birazcık alışmalısınız bu duruma

Shewky

Kedi demek tüy yumağı demek (: Kurtuluş aradığın şey kedinin bizzat doğası...

Goupe

Mama olarak bonacibo ve arada pro plan veriyorum. Tüylerden tamamen kurtulmak mümkün değil ama büyük vaktimi bilgisayarda geçirdiğim için tüyler çok rahatsız ediyor günde en az 7-8 kez bilgisayarın üstünü ekranını mousepadimi falan siliyorum ama yine aynı tüy oluyor.