Kedim Çok Vahşi

Arkadaşlar kedim durduk yere saldırıyor bana ve aile bireylerine 2gün önce sahiplendim ama 1ekre bile sevemedik odasında hızlıca koşup bize saldırıyor şu 4 günde elimizi kanattı hep neden böyle yapar kocaman bir kedi birde acaba büyük sahiplendim diyemi

14 CEVAP

Queeninannesi

Nerden sahiplendiniz. Eğer bir başkasından sahiplendiyseniz orda gördüğü muamele bunu etkiler ya da onlar o şekilde alıştırmıştır o yüzden oyun oynama anlayışı bu olabilir. Ya da henüz evi benimsememiştir biraz zaman tanıyın üstüne gitmeyin kendi gelmedikçe yanına da gitmeyin çünki kediler özgürlüğü severler ve ne zaman isterlerse o zaman kendilerini sevdiririler. Ama saldırdığı zaman sert bi şekilde hayır deyin bunu öğrenirse durucaktır

Shewky

Biraz zaman tanıyın, alışması gerek sizlere.

elifbasmanav

Bende endi kedimi iki hafta önce sahiplendim. Çok araştırdım, ondan fazla veteriner ile görüştüm ve sonuç olarak bu bir zaman meselesi diye özetlenebilir. Kedinize eve ve ortama alışması için zaman tanımalısınız. Ona sesinizi fazla yükseltmemeli ve uygun bir yaşam alanı yaratmalısınız. Bende çok zorlandım, sürekli saldırıyor, ısırıyor, asla uyumuyordu. Şimdiyse bebek gibi, eve geldiğimde sevinç gösterileri inanılmaz. Sadece sabır gerekiyor. İyi şanslar dilerim size ve büyüyen ailenize.

ama sevdirtmiyor bile gelmiyor çağırınca odasına bile yaş mama ile götürüyoruz yoksa gelmiyor tırmalıyor sesler çıkarıyor kuyruk sallıyor ses ürkütücü

anlıyorum kediyi bir bayandan aldım evinde 2tane bakıyormuş bu kediyi de işyerinde bulmuş barınaktan kaçtığını düşünüyor yalnız bayan işyerinde kendini sevdiriyor sadece dokununca kızıyor demişti ama eve geldiğinde biz dokunmadan bile saldırıyor bize gelmiyor hiç yanımıza anca yaş mama görünce geliyor çok şişman bir kedi kısır ve dişi

Queeninannesi

Kısırsa çok sık yaş mama vermemelisiniz çünki kısır kediler kilo almaya meyillidirler bu sefer yağlandırırsınız sıkıntılar çıkar

tamamdır teşekkür ederim ama o kadar hantal ve vahşi ki kuru mamayla odasına götürmeye çalışıyorum gelmiyor yaş mamayı çıkarınca hemen uçuyor üzerime sonra yatağına götürüyorum kıyamayıp biraz veriyorum

dollfacepersian

Kuru mamayı normalde yiyor mu?
Neden odasına gitmesini istiyorsunuz? Evin içinde istediği şekilde dolaşmasına izin vermiyor musunuz?
Kedinin acilen zayıflaması gerekiyor, kısırlık ve aşırı kilo büyük sorunlara neden olabilir. Veteriner kontrolünden geçmesi çok iyi olur

bütün evi dolaşıyor zaten gece yatarken kapısını kapatmak zorundayız evde yaşayan tek canlı o olmadığı için başka hayvanlarda bakıyoruz kuru mamayı zorda kalırsa yiyor yaş mama delisi

dollfacepersian

Diğer hayvanlar ne?
Onların bulunduğu odayı kapatsanız. Ne olurda olsun onu evin içinde serbest bırakmalısınız. Kediler özgür olmak isteyen canlılardır. Size karşı agresifliği bu yüzden artabilir.
Kuru mama markası ne? Beğenmiyor olabilir. Veteriner kontrolünden geçti mi?

ben bütün hayvanların yardıma muhtaç olduğunu düşünündüğümden dolayı birden fazla hayvan bakmaya çalışıyorum köpek,hamster,kedi royal canin kısırlaştırılmış kedi maması kullanıyorum

Ona bagıriyor musunuz ??

Veya siddet uygulayip ceza veriyor musunuz

Bu kedinin veya kopegin psikolojisini cok bozar