Köpeğimin Tüyleri Neden Dökülüyor

teddyyy

Köpek şu an 2 aylık ve tüğleri normalden biraz fazla dökülüyor yemek olarak royal canin kuru mamasını yiyoruz ve düzenli olarak fırçalıyoruz nedeni nedir ?

5 CEVAP

Gofretsla

ROYAL CANİN kalitesizdir lütfen mamanizi kullanmayı acilen bırakın
Furminatör tarak öneririm

JonkiLife

2 aylık diyorsunuz bırakında döksün gelişim çağında 1 yaşına kadar döker ondan sonra hafifler tüylü hayvanlar sonuçda her türlü öylede böylede o tüyü dökücek. N&D maması kullanın. On numara 5 yıldız kim ne derse desin. Bide DF-Biotin oral tablet olanı var bunlardanda verin. Vitamin Şart.

JonkiLife

Düzenli duş aldırın düzenli fırçalayın tüylerine fön çekin sağlam kurulayın her yıkamadan sonra kuruladığınız havluyu yıkayın tekrar aynı havluyla kurulamayın. Az önce yazdığım gibi mama ve vitamin düzenli yıkama ve düzenli tarama hatta fön çekme emin olun azalıcaktır. isterseniz söylediğim isimleri veterine sorup teyit ettirebilirsiniz..

teddyyy

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim :)
Vitamin ve fönü deniyicem ☺

Elviss

köpeğim yok ama kedimden yola çıkarak söylemem de farklılık yoktur herhalde mevsimsel geçiş dönemlerinde benim de kedim çok fazla tüy döküyor ondan olabilir ya da strese girdiyse ondan da oluyor olabilir beslenmede çok önemli tabi bildiklerim bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir .