Köpeğim Neden Uyurken Ayak Ucuma Yatıyor ?

teddyyy

Geceleri benim yatağımda benimle birlikte yatıyor sabah kalktığımda ayak ucumda uyuduğunu görüyorum bunun bi anlamı var mı ?

10 CEVAP

Blackone

Orayı seviyordur:)
Ama şöyle bir durum var mı köpeğinize beraber yatmak liderliği bozar

kediaskim

Hoşuna gidiyordur. Benim miyada ayak ucumda yatar.

aycacetin2472

Bnim kedimde ayak ucumda yatar. Baska hic biryerde yatmaz. Kucak sevmez zaten

serry

aksine bizimki de tek yatmayı sever:)) sizi görebilceği bir yerde yatmak istiyodur ve bu ayak ucunuzdur kim bilir:)

Erkjin

Sevgili teddyyy
Köpekler dostlarımız her ne kadar evcil hayvanlar olsa da genetik ataları kurtlar gibi sürü hiyerarşisine göre davranış sergiler ve rol benimserler. Köpeğin sahibi olarak siz alfa olduğunuz için size güvenirler ve yakınınızda olmak isterler. Alfa olduğunuz için de en güzel yer size aittir ve saygılarından dolayı ayak ucunu tercih ederler. Bunun yanı sıra mümkünse köpekler oyuk yüzeylere hafif gömülüp uyumayı tercih ederler. Eğer bcaklarınızın arasına girip uyuyorsa bunu da iki sebebin birleşimi olarak düşünebiliriz.
Köpek eğitmeni Ulvi Erkin.

teddyyy

Kendine ayırdığım bölümde yatmıyor sürekli ağlıyor ayrı ni oda veremiyorum saatli biçimde tualete çıkarıyorum aslında ama ne kadar çıkartsamda bazen ufak tefek boncuklar bırakabiliyo o yüzden sürekli göz önünde bulundurmaya çalışıyorum ayriyetten de babam vardiyalı çalıştığı için uyuması gerekiyo o yüzden de sesinin çıkmaması için malesef benimle yatıyor

teddyyy

Farklı sitelerde dişi köpeklerin herhangi bi kötü durumda hemen atağa geçebilmeleri için sürekli ayak ucunda yattıkları gözlemlenmiş ama pek açıklayıcı gelmedi açıkcası

dilekz

Kral Köpek Ailesi şiddetle tavsiye edilir.

CeylanCan

Köpeğiniz sizi alfası olarak kabul etmiş. Bu hareketi size olan sadakati ve koruma içgüdü ile alakalı. Çok güzel ve tam olarak bir köpek hareketidir. :)

ayse1310

Benim kedim de ayak ucumda yatar ya da ayağımın tam üstüne yatar. Bence özel bir sebebi yok öyle sevdikleri için öyle yatıyorlar kedi veya köpek farketmeksizin :)