Tırmalamayan Bir Kedi Cinsi Var Mı Çok Merak Ettim?

kedidostuu

Arkadaşımın kedisi var british çok sakın hiç tırmalamıyor mesela kucaktan kaçtığı halde kucağına alıyor yine de tek yaptığı kaçmaya çalışmak

24 CEVAP

dollfacepersian

Hayır öyle bir cins yok. Her kedi içgüdüsel olarak tırmalar. Sadece bazıları karakterlerinde olması sebebiyle sahiplerini tırmalamazlar.
Karakter ise her kedinin karakteri farklıdır,cinsler bunda belirleyici değildir.
Çok sakin British shorthair ler de olabilir çok oyuncu,yaramaz British shorthair lerde.
Birde arkadaşınız istemediği halde kediyi kucağına alması hiç doğru bir davranış değil. Kedinin isteklerine saygı göstermeli

hazalsenol

Benimki de oldukça sakin hiç tırmalamıyor ancak annesi tırmalamayı geçtim deşiyor. Bu örnekten anlaşılacağı gibi kedilerin cinsiyle alakalı değil karakteriyle alakalı :)

kediaskim

Kimi sokak kedisi de hiç tırmalamaz. Şu cins kedi/köpek iyidir kavramından çıkın ya.

Queeninannesi

Tırmalamayan kedi mi olur :) kedilerin özelliği bu bence kedi dediğin tırmalar

Her kedi tirmalar

pnrcnr

saçma bi soru ne yazıkki

yanik_kedi

Bu kedinin tamamen karekterine bağlı bi durum :)

Oyle bir cins yok

Engelsizcat

Cins kavrami yoktur zaten

Engelsizcat

Her kedi heryeri tirmalar koltuklari perdeleri

Gofretsla

Cins kavramı yoktur derken ne demek istiyorsunuz?

Ahmetemind

Tırmalamayan kedi cinsi su içmeyen insan gibi bir şey içgüdüsü saldırmaya dayalı fakat biraz da yetiştirmeye bağlı en azından size değilde oyuncakları tırmalamaya alıştırabilirsiniz

Sule34

Arkadaşların dediği gibi tırmalamayan kedi yoktur ama neyi tırmaladığı önemli. Bizim tekir bi kedimiz var yaklaşık 3 aydır beraberiz yavru olmasına rağmen bizi bu zamana kadar hiç tırmalamadı ama tırnağına göre olan eşyaları tırmalıyor.

balinannesi

Benimki de tırmalamıyor mesela ısırıyor namnamnam beni yemeyi çok sever :)

Yoktur tabikii