Yardımcı Olabilir Misiniz

Duman14

Yarın ağır misafirimiz var yaklaşık 30-40 kişi hepsi dumanı kucağına almak isticek zaten hayvan bıktı kardeşlerimden üst kata koycam tuvaletini mamasını falan ama aşağı inebileceği için şey diye düşündüm kardeşlerimin odasının yanında kocaman bir hol var oraya koyup kapısını kapatıcaktım sıkıcı birmalan değil çok rahat ferah ve geniş zaten 10 dakikada bir kontrol edicem misafir altında korkar diye çünkü bizim aile çok haşin sever bir de çocuklar var sormayın kucağına alabilen aloyo bir daha bırakmıyo zavallıyı bizim kedide hiç kucak sevmez tırmalamazda tırmalamıyo diye kucağı seviyor sanıyorlar ama hayvanı ben görüyorum yani bana öyle bir bakıyor ki kurtar diye her neyse bir sıkıntı olur mu sizce yani başka çözüm yolu yok gibi

17 CEVAP

Queeninannesi

Bende de aynı sıkıntı oluyo maalesef :(. Oyuncak gibi oynuyorlar kızımla. Ben de ısırıyo tırmalar frlan diyorum ama fayda etmiyo. O yüzden bi odaya kapatıyorum ama mamasını felan koymuyorum 10 dakika da bir çıkarıyorum odadan ne yapmak isterse yapıyo geti kapatıyorum. Ama siz hiç görmesinler diyorsanız odasına herşeyini koyun bi sıkıntı olmaz yanınada oyuncaklarını bırakın. Hatta benimki odaya kapatınca sürekli uyuyo

dollfacepersian

Sizi anlıyorum,gerçekten kediler için çok rahatsız edici bir durum. İnsanlarda anlayış göstermiyor.
Kedim yabancılardan aşırı korkan bir kedi ve kokusu azalana kadar misafir geldiğinde birlikte odama kapanıyorduk.
Oyun oynayarak oyalamaya çalışıyordum.
Sizin durumunuz benimkinden kötüymüş,başka bir yerde tutmanız çok daha iyi olur ve sorun olacağını sanmıyorum. Birde ısırır vs. demeniz dokunmamalarını sağlar mı?

Duman14

Kardeşimin kuran töreni ama inanırmısınız gelecek 30 kişinin 25'i kediyi görmek için geliyor diyorum tırmalar ısırır diye bizimki ısırmayınca anlamıyorlar tam eve de tam alışamadı zaten çünkü o geldiğinden beri kedi görmeye diye bir sürü insan geliyor rahatsız ediyor yavrucağı

Queeninannesi

Tavrınızı koysanız dokunmayın deseniz alınırlar büyük ihtimalle :( ben çocuklar geldiğinde bi odaya sıkıştırıp dokunmayacaksınız diyorum :D en iyisi odaya kapatmak. Odaya kapatmak kulağa hoş gelmiyo ama mecbur :(

fatmatina

Aynı durumu ben de yaşadım eve kalabalık misafir gelince ve bir sürü çoluk çocuk etrafta olunca zarar verirler korkusuyla odamın kapısını kilitliyorum zaten bütün eşyaları benim odamda anahtarını da çocukların ulaşamayacağı bir yere bırakıyorum böylelikle çocuklar yalnız giremiyor yanlarında bir büyükle girip oynuyorlar sonra yine çıkarıp kilitletiyorum hatta çocuklar oynamak görmek istediklerinde sırayla alıyorum odaya korkutmasınlar ürkütmesinler diye çocuklar kapıda sıraya giriyorlar kıyamam ya:)))bazen kapının önünden yaa o içerde çok kaldı hadii çıksın diyorlar tam komediler nasıl masumlar ya:))) eğer daha önceden de girdiği bulunduğu sevdiği bir odaysa kısa bir süreliğine orada kalmasının sıkıntı olacağını sanmam.Gelenleri yavrularımızdan değil yavrularımızı gelenlerden koruyoruz yani:)

Bizede çok misafir geliyo ilk başlarda biley demiyorum tam kucaklarına almaya vs calıstıklarında aa ısırır tırmalar dıyorum hepsı gerı cekılıyo hatta sonrasında kedıden kacıyolar kedımde hende cok rahat edıyoruz denemelisin

Shewky

Gelen giden yok kafa rahat çok şükür :)) Dediğiniz gibi gözden uzak ferah bir odaya kapatın bencede.

Liyalimm

Kızın almayın deyin !

Badems

Bence kapatmasanız bile çıkmaz ortalığa. Biz de kız isteme sırasında ben de çok tereddüt etmiştim nolacak diye, evden son misafir çıkana kadar ortalığa çıkmadı odamda yatağımda kapıyı da kapamamıştım. Ne zaman herkes gitti koşarak geldi :) Eğer olurda bu dediklerimin tam tersi çıkar, insanlara tepki koymaktan çekinmeyin. Çocuklara rahatça kızın, onun bir canlı olduğunu hatırlatın. Yetişkinlerin çokta yanaşcağını zannetmiyorum zaten.

yanik_kedi

Aynı dert bende de var resmen oyuncak gibi davranıyorlar kızıma kucaktan kucağa gidince beyni sulanıyor hayvanın bende böyle zamanlarda en geniş odaya koyuyorum tüm eşyalarını oyuncaklarını sık sık yanina gidip seviyorum misafirlere de hasta diyorum hasta diyince zaten dokunmaya korkuyorlar :)

Badems

Ay pataklarım öyle çocuğu ne demek sırtına bastırmak ya! İş sizde bitiyor tepkinizi koymanız lazım ki ya yaklaşamasınlar ya da insan gibi yaklaşsınlar.

kediaskim

Hayır diyin. Kızın. Çocuğun böyle bir hakkı yok.

hayır deyin

emreztrkk37

Kediniz cinsi ve karakteri gereği sinirlendiğini rahatsız olduğunu fiziksel olarak belli edemiyor. Pabloda kucağından inmek için bi hareketleniyo ama sen bırakmazsan daha fazla çabalamıyor tırmalama falan da olmuyor. Alanın rahatlığını9 çok dert etmeyin siz kapatmasanızda o mutlaka kanepe altı dolap arası gibi biryerlere saklanıp herkes gidene kadar çıkmayacaktır.
Siz iyisi mi onu bir alana kapatın kumunu mamasını ve suyunu da o alana koyun. Kumu mamanın yakınında olmasın. Sevdiği oyuncak varsa onuda odaya bırakabilirsiniz. Daha mutlu olacaktır

Duman14

Keşke öyle olsa bizimkiler kedi kaçmaya çalıştığı halde sortından bastırıp yanlarına çekiyorlar hala misafirimiz varve odada yine de birileri çıktı sevdi görmek için ama endişelendiğim konu şu kuzenlerim gelicek sanırım yanlarında misafir getiriyorlar Ve inşAllah gelmezler diye dua ediyorum diyebilirim çünkü biraz ne desem cıvıklar kedi kucaktan inemiyo onların yanında