İdrar Sorunu

burtex

Merhaba Arkadaşlar ya benim sorunum şu kedim mayıs çiftleşme dönemine girdi sanırım yani yaklaşık 8 9 aylık bi kedi bana karşı çok uysal sürekli ısıran kedi gitti iyilik meleği oldu ama son günlerde kağıt poşet ne bulursa parçalıyo ve en kötüsü işte olduğum zaman özellikle boş odalara hatta giriş kapısında dahil kitaplığım önüde dahil idrarını bırakıyor diğer kedim biraz daha ufak olduğu için ve dişi olduğu için ondan şüphelenemiyorum kısacası bu idrarları nasıl durdurucam ve temizleme işini nasıl yapmalıyım önce o bölgeyi sirkeyle siliyorum ardından sabunlu su yapıyorum lütfen bi yol gösterin çıldırmak üzereyim evde şuan içeri girdiğimde ağır bi koku var kış olması ve giriş katında olduğum için havalandıramıyorum da kedilerimi maddi sebeplerden kısırlaştıramadım

6 CEVAP

Merhabalar , şu sıralar tüm kedilerde var havaların biraz olsun ısınması ve güneşin de etkisiyle hormonlar değişiyor kızgınlık belirtileri görülüyor. Bu tür durumlarda bölgeye kaliteli bir gett off sprey sıkmanızı tavsiye edeceğim çünkü çamaşır suları ve diğer temizliyiciler kokuları nötralize etmiyor ve tekrar almalarını sağlıyor bizim işimizi görecek kokuyu nötralize eden bir getoff sprey olacaktır. Birde düşünürseniz kısırlaştırma yapabilirsiniz.

burtex

aslında iki kedimi de kısırlaştırmak istiyorum fakat ekonomik anlamda baya kötü durumdayım bu yüzden yaptıramıyorum ileri ki dönemde artık yaptırmak istiyorum bu sprey dışında önüne geçebileceğim başka bir şey yok sanırım

kediaskim

Belediyede yaptıramazmısıniz ? Oldukça uygun fiyatları. Ama hijyenini bilemeyecegim

Belediyeler ücretsiz yapıyor düzgün araştırıp analiz edip işini düzgün yapan bir belediyeye yaptırabilirsin.

burtex

açıkcası yavruların üzerine hiç gitmiyorum sadece homurdanarak temizlik yapıyorum işin aslı belediyelerin böyle bişey yaptığını bilmiyordum bir hurafe olarak duymuştum hiç araştırmadım birazda belediyelerin hayvanlara karşı tutumları yüzünden olacak ki bi problem olur düşüncesyle baktım ama araştırıcam

Uzerine gitmeyin yavrucağin