Gözümün Önünde İşkence Acil Yardım

ilanekle

Saygı değer hayvanseverler. karşı komşumuz av için kullandığı bir köpek var. Hayvan yılda bir veya iki kere dışarı çıkıyor. Gün içinde sabahtan aksama kadar yalnız kalıyor. Tek aktivitesi av arada bir ava gidiyor. Şimdiye kadar göz yummuştum çünkü sözde sahibi onu çok seviyormuş. Ama geçen yıl (bu köpeğin yanında bir köpek daha vardı) o öldü ve bu zavallı aylardır ağlıyor bi duysanız oturur ağlarsınız . Neyse sahibinin karısıyla biraz konuştuk. Neler öğrendik neler. Meyersek bu zavvallıya bazen ELEKTİRİKLİ tasma takıyorlarmış yerinden kıpırdıyamıyomuş. Bide bunu nasıl anlatabiliyor merak ediyorum. Küçük kızları bizim köpekleri bir ara seviyordu onunlada konuştuk bu köpekleri çiflestirip yavrulatıyorlarmış (sürekli). Ne yapmalıyız? Nasıl yapmalıyız? Nereye basvurmalıyız? Bizi çok iyi tanıyorlar bizim köpeklerimizinde başı derde girermi? Kadınla konuşmaya çalışıcaz biz.

36 CEVAP

Duman14

Yasal açıdan sorun olmasa kaçırın köpeği dicem ne biçim bir vahşet bu ya

ilanekle

Bu arada bir daha köpek alırlarsa kesin sikayet edicem bunu onlarada söyledim.

dollfacepersian

Change.org da imza kampanyası açmanızın yararı olur belki

ilanekle

Sizin gibi hayvanseverlerin varlığı insanlara umut veriyor. Hepinizden çok teşekkür ederim. Evet imza kampanyası hiç aklıma gelmemişti. Dediğim gibi cumartesi biri gelip alıcakmış köpeği o zamana kadar izin verdim ama o köpek orada kalırsa veya onun yerine baska köpek alırlarsa her türlü yola başvuracağım! Kendilerinede şikayet edeceğimi söyledim.
Tüm yardımlarınız için köpeğin adına teşekkür ederim.

yanik_kedi

Allah onların belasını versin pislik lanet insanlar güçleri masum canlara mı yetiyor !!!! Maalesef belediyeye şikayet edersiniz en fazla :(( off çok kötü bir durum

Queeninannesi

Evet belediyeye etsenizde en fazla ellerinden alcaklar ya barınakta sürünecek hayvan ya da sokağa bırakıcaklar :( bişey değişmez yani

ilanekle

Bende çok isterdim o köpeği kaçırmayı. Hiç değilse adam gibi bakacak birini bulabilirdim. Ama yapacak tek şey kadını uyarmak olucak.

ilanekle

Bide yani köpek öyle bir sey ki küçük cocukları geçen yaz gezdirdiğini gördüm sahibini hiç çekiştirmiyor yaa.

Kaneki_KEN

Belki imza falan toplayıp köpeği ellerinden alabilirsiniz(pek zahmetli biliyorum) daha sonra ise sahiplendirme yapmaya çalışabilirsiniz ya da herkesin dediği gibi belediyeye şikayette bulunun.Gerçekten böyle insan dışı varlıkların olması çok sinir bozucu.Boş şans size.

Pativer

SAHİBİNİ İKNA ET KÖPEĞE BAŞKA YUVA BULMASI İÇİN PETLEBİDEN BAHSET ... SESSİZ KALMAMALIYIZ KÖPEĞE ELİNDEN GELDİKÇE YARDIM ET... HATTA MÜMKÜNSE KÖPEĞİ SEN YÜRÜYÜŞE ÇIKARTABİLİRSİN :( YA BENCE BELEDİYEYE şikayet et...

Queeninannesi

En fazla belediyenize şikayet edebilirsiniz onlarda ilgilenirlermi bilemiyorum :( içler acısı bir durum

ilanekle

Belediyeye sikayet etmeyede gönlüm razı olmaz çünkü köpek ya sokağa düşer yada uyutulur. Hiç mi yolu yok bunun.

ilanekle

Tamam ben biraz düşünüceğim bu konuyu. Bu belediyeye şikayet etmeyide hiç istemiyorum. Kliniklerine gitmiştim minicik köpeği kapıdan içeri sokmamışlardı.

Puppy730

Haysev, Haytap gibi derneklere şikayet edin mutlaka.

ilanekle

Sahibiyle az önce karşılaştım. Çok havlıyor diye birine verceklermiş . Bu cumartesi biri gelip alıyormuş. İnşallah kendileri gibi bir pisliğe gitmezler. İlginiz için tüm hayvan sever arkadaslara teşekkür ederim.