Kedim İle Otobüs Yolculuğu

nobraincc

Memleketime gideceğim ve uçak bileti bulamıyorum bu sebepten dolayı otobüs ile gitmeyi düşünüyorum. Yolculukta beni neler bekliyor? Bu durumla karşılaşmış arkadaşlarımın önerilerine çok ihtiyacım var.

4 CEVAP

toprak35

Agustos ayında yolculuk yapıldı izmir-ist arası . ve kedi iç kısımda gitti yolun yarısını .Daha sonrasında yolcu şikayeti üzerine bagaja koydular.Sakinleştirici yaptırmadım-yaptırmamda.Kafesin içine yumuşak bir minder yaptım aynı zamanda çiş vb yaparsa diye minder içine hasta altı bezi diktim.Bu arada yolculuktan 4 saat önce mama vermeyi durdurdum.böylece yolculuk esnasında mide bulantısı -kusma gibi sorunları engellenmiş oldu.boynuna tasma takmayı ihmal etmeyin ve tel nosu ,kedi adı vb yazın üzerine.Molalarda kontrol etmeyi ihmal etmeyin.Yanınıza hasta bezi alın yedek olarak.strese gireceği için kafes kapısını açarken dikkatli olun ve mutlaka kapalı alanda kontrol edin..benim yaptıklarım bunlardı..İyi yolculuklar

Badems

Otobus yolculugu sirasinda kediniz sizle kalamaz. Bagaja koyacaklar kedinizi, sakinlestirici verilmis olmak kosuluyla. Kac saat surer bilmiyorum ama havanin buz gibi bagajin daha da buz gibi olcagini goz onune alacak olursak cokta rahat bi yolculuk beklemiyo. İnsallah sapasaglam sorunsuz bi sekilde gecer yolculugu.

yanik_kedi

Kedin açısından oldukça sağlıksız bir yolculuk sizi bekliyor maalesef :( veteriner büyük ihtimalle sakinleştirici vuracak kedinize ve kediniz bagajın içinde bunalıma bile girebilir mutlaka her molada çıkarın kedinizi bi arkadaşın kedisi otobüsle yolculuk yaptı kedisi baya hastalanmıştı tolda uçak bileti bulamamanız kötü olmuş :(

pamuk18pamuk

Ben daha önce kedimle yolculuk yapmadım ama belki uçakla olabilir ama otobüsle pek güzel bir yolculuk olacağını düşünmüyorum ama yinede siz bilirsiniz ama kedilerde yer değişikliği tramva yaratabiliyor onun yerine siz gidin kedinizi de evinizde bırakıp bir komşunuza emanet edebilirsiniz her gün gelir bakar