İlk Defa Kedim Olucak

Daha 3 aylık bir kedi sahiplendim 2 gün sonra alıcam ama çok istememe rağmen birazda korkuyorum tuvalet eğitimi yemeğini sevmesi falan nasıl olur biraz anlatabilir misiniz

4 CEVAP

Duman14

Özelden bana yazarsanız yardımcı olabilirim :)

yanik_kedi

üç aylık bir kedinin yüksek ihtimalle tuvalet eğitimi olur olmasa da çok çabuk öğrenir :) sadece bi kaç kez kumunun yerini gösterip patilerini kuma sürerseniz kolaylıklı bi iki seferde alışacaktır ufalık :)) yemeği kitten mama olmalı kesinlikle whiskas,goody ve benzeri market mamaları kullanmayın her gün düzenli 1 saat oyun oynarsanız yeterli olabilir zaten yavru olacqağı için çok uyuyacaktır sevme işini gelince zaten sevilmek istediği zaman gelip şırnaşacaktır onun dışında küçük olduğu için kucağınızda yatırabilirsiniz günlük tararsanız eğer (hayvan tarağı) tüy dökümü azalacaktır şuanlık aklıma gelen bu kadar aklınıza takılan bişiy olursa seve seve yardımcı olurum mesaj atmanız yeterli :) adınıza çok sevindim eminim pişman olmayacaksınız :)

CaglarAkar

İcgudusel olarak kuma yapma alışkanlıkları vardır zaten kumun yerini gosterin patilerini kuma deydirin boyle alısır.veterinere mama marka falan sorarsanız zaten size gereklisini iyisini seveceği mamayı soyler.

Sadece biraz sabır diyorum her ikiniz içinde alışma evresi ondan sonra bir an önce eve dönmek isteyeceksiniz :) anında gelip kumunu kullanır .Kucağınızdan inmez anne sıcaklığını aradığı için .Veterinerinizin verdiği mamaya başlayınca benimki başka hiçbirşey yemiyor bile..Mutluluklar