Erken Kızışma Dönemi

Seda19

Merhaba benim 2 kedim var anne ve yavrusu anne kedi 1 hafta önce kızışma dönemine girdi yavru kedide 6 aylik kizisma donemine girdi sizce bu normal mi ? Yoksa anne kediden etkilenme durumu olabilir mi ?

6 CEVAP

hazalsenol

Normaldir benimki de altı buçuk aylıkta girdi. Demek ki olgunlaşmış annenin verdiği kokuya bünye tepki vermeye başlamış. Kısırlaştırmanızı tavsiye ederim. Erkek kızgınlık dönemi çok sancılı bir dönem oluyor bizim için de kedicik için de

Duman14

Normaldir bence kısırlaştırmadınız mı? Ve yavrusu erkek mi?

Seda19

Kısırlaştırcaktık genelde 8 aylik oldugunda bu donem basliyordu bizde uygun veteriner ararken anne kedi sonrada yavru bu doneme girdi

Duman14

İkiside dişiyse sorun olmaz ama şimdi kısırlaştırmanız daha iyi olur bu durumda çinkü davranışları değişecek

hazalsenol

Aynen benim kedimin de böyle oldu. Kızgınlıktayken kısırlaştırılıyor erkek kedi dişi kedi de böyle bir avantaj yok.

Seda19

Hayir dişi kedi