Ben Husky ( Sibirya Kurdu ) Almayı İstiyorum .

Nhhtwolf

Arkadaşlar ben husky almak istiyorum . Ama bu hayvanlar bahçede yaşarlarmis
Fakat Bizim teras katimiz var hem geniş hem içinde ayrı bi çatılı bölme daha var . Oraya güzel bi yuva yapsam yasayablrlermi sizce .. husky cok seviyorum napmaliyim. Bilgisi olan yazabilirmi. .

19 CEVAP

dollfacepersian

Bunu söylemekten yoruldum.
Husky gibi baskın ırklar ilk kez köpek bakacak tecrübesiz kişiler için uygun değildir. Husky ler çoğunluğu yüksek enerjili ve eğitimde zorlayan köpeklerdir.
Köpek seçerken güzel olduğundan,sevdiğinizden seçmeyin.
Enerji seviyesinin,ırkının,bakım koşullarının size uygun olup olmadığına bakın.
Yoğun iş veya okul hayatı gibi sebeplerden kopeğe ayıracak bolca zamanınız yoksa yüksek enerji seviyesindeki bir köpek size kesinlikle uygun değildir. Cesar Millan köpeklerin en temek ihtiyaçlarını şu sıralama ile sıralar. 1.Egzersiz 2 Disiplin 3 Sevgi
Bunlar bu sıraya göre yapılmalıdır. Sadece sevgi gösterilen yeteri kadar egzersiz yapamayan disiplinsiz bir köpekte dengesiz bir köpektir.
Köpek sahiplenmeden önce kendinizi eğitim,bakım ve birçok konuda geliştirin.
Cesar Millan'nın kitaplarını okuyup,Kral Köpek Ailesinin videolarını izleyerek başlayabilirsiniz.
Terasta kopek bakmak konusunda güneşten vb. tehlikelerden koruma sağlayan bir çatısı ve duvarı olmalı kalacağı yerin.Ben ne terasta ne de balkonda herhangi bir kopeğe bakılmasını uygun bulmuyorum. Ya evde ailenin bir üyesi gibi bakılmalı yada mükemmel bir koruması olan bir bahçede soğuktan sıcaktan koruyan yeterli büyüklükte bir barınakta bakılmalı bence

Gofretsla

Tabi tâbi yaşar zaten soğuğu severler ya onlar:) sıcak bir yuva yapın oh mis terasiniz kaç metre acaba?

Nhhtwolf

Terasimiz baya geniş hatta çok geniş . İçerde ayrı bir bölme var çatılı oda . Yaşayabilirler mi yani . Ben çok seviyorum ama korkuyorum yaşayamazsa diye

Gofretsla

Orası sıcak mı? Eğer 5 10 derece ise yaşayamaz bunalır hayvan en iyisi dışarıda bir kulübe yapıp koymak:)

Gofretsla

Bu arada hangi şehirde oturuyorsunuz? Antalya falansa husky'i unuttun:(

yanik_kedi

Bence de yaşayabilir :)) ama Antalya İzmir vb şehirlerde yaşıyorsanız almayın derim çünkü sıcakta bunalabilirler :(

ilanekle

Dollfacepersian
Sana kesinlikle katılıyorum.
Bende terasta sibirya kurdu bakıyorum. Normalde açıktı güneş vuruyor sıcak oluyor diye kapattık. Ve önceden tecrübem olmama rağmen çok zorlandık eğitiminde.

aycacetin2472

Neden cins pesindesiniz gidin bi barinaga orda bir suru. Kopek var veya sokaginizdan sahiplenin yapmayin lutfen boyle

Gofretsla

Aycacetin yani belki sokaktan alacak bunu öğrenmeden yargılamayın bence
Aydın'da yaşıyorsanız husky olmaz hayvan sıcaktan bunalır golden çok iyi bir seçim

yanik_kedi

Aydın çok sıcak hayvan bunalır bence golden en iyi tercih

aycacetin2472

Eyer safkan husky istiyorsa zor bulur sokakta esittir sizinde baska kullanicilsra yorumlarinizi gorduk.

ilanekle

Doğrusu sokaklarda sibirya kurdu bulmak zor değil.
Nadir bulunan beyaz bir sibirya kurdum var ve ben onu sokakta eziyet görmüs halde buldum.
Golden sizin için daha iyi hem eğitimide kolay. Belki bir gün tatlı bir sibirya kurdun olur. Bide eğer sokakta bulursan al hiç değilse sıcaktan koruyabilirsin sokakta güneşin altında kavrulacağına.

Nhhtwolf

Evet ben sokaktan da alabilirim nereden alacağım hakkında bilgi sahibi değilseniz yorum yapmayın lütfen . Ben sadece bilgi sahibi olmak için söyledim . Ilanekle arkadaşım çok güzel anlattı zaten . Doğru söylüyorsun sokaktan bulsam alacağım hiç dusunmeden cinsi ne olursa olsun .

Nhhtwolf

Arkadaşlar ben aydında yaşıyorum . Oldukça sicak bi şehir .. yorumlarınızı dikkate alaraktan bu zorluğun üstesinden geleceğimi düşünüyorum ama zamanla daha iyi karar verebilirim . Ben bide golden düşünüyorum açıkçası . Ona ne diyorsunuz. ?