Kısırlaştırmak Ve Mama

Gofretsla

Anket

Evet light kullanabilirsiniz
(3 oy)
Evet light kullanın
(1 oy)
Sterilized bulmaya çalışın
(1 oy)
Hayır normal mama verebilirsiniz
(1 oy)
Toplam (6 oy)

Arkadaşlar
Mochaya bir türlü bozitanin pembe paketindeki light mamasını bulamadım 4 ay sonra yetişkin olacak veterinerle konuştum 1 ay sonra kısırlaştırılacak. Profine uygun gördüm yanlız kısır köpeklerde light mamasını kullansam olur mu? Yani kullanılabiliyor mu? Hiç bir makale bulamadım bununla ilgili:(

4 CEVAP

Puppy730

Gofretsla haklı. Tüm patiler size :)

dollfacepersian

Böyle azıcık da olsa bilgim olduğu konuları görünce dayanamıyorum,belki bir hayvanın daha iyi olmasında,daha iyi bakılmasında azıcık katkım olur diye düşünüyorum. Sonra bir bakıyorum paragraflar yazmışım:) Neyseki okuyan arkadaşlar oluyor.
Çok teşekkür ederim.Arada böyle tatlı ve güzel duymak az da olsa iyi şeyler yaptığımı hissettiriyor bana. Ben daha ne isteyeyim ki. Size çok teşekkür ederim.
bende size çok saygı duyuyorum:)

dollfacepersian

Ben kendim için veterinere sorduğumda kısır kedi mamalarının değerleri(magnezyum vb)
dışında normal kedi mamalarından çok farklı olmadığını söylemişti. Kopeklerde de aynı şekildedir diye düşünüyorum.
Öyle ise değerleri iyi olan normal kopek mamalarını kullanabilirsiniz bence. Kilo sorunu yoksa ve kilo almaya meyilli değilse sorun yaşamayacaktır.
Light mamalar bildiğim kadarıyla kilo problemi olanlar için kilo almamalarını sağlıyor. Mocha daha gelişim sürecinde bu mamalar onu kötü etkileyebilir diye düşünüyorum şahsen
Benim kedimi kısırlaştıralı 7 ay oluyor. Sadece 2 ay kısır kediler için olan mamaları kullandım,kedimin kilo problemi vs. yok. Hiç bir sorun yaşamadık

Gofretsla

Yaa
Siz böyle uzun yazıp buradakiler için çırpınıyorsunuz ya helal olsun:)
Umarım bana da öyle olmaz veterinere de sorayım mecbur:) size çoook saygı duyuyorum:)