Maltese Ve Samoyed Hakkında Sorularım

Merhaba, öncelikle forumda yeniyim yanlış yere açtıysam özür dilerim.

Kız arkadaşımın Maltese Terrier bir köpeği var, ben de şu yakınlarda Samoyed bir köpek sahibi olmayı düşünüyorum, birbirleriyle anlaşabilirler mi?
Yazları Antalya'da oluyorum Samoyed için zor mu olur, vaz mı geçmeliyim?

Son olarak İstanbul içi yol onları kötü etkiler mi? Kız arkadaşım Beykoz'da, ben Avcılarda oturuyorum, onun köpeğini evime götüreceğim de.

5 CEVAP

Puppy730

Köpeklerin de biz insanlar gibi kişilikleri vardır. Ben ırka göre davranışlarının değerlendirilmesini mantıklı bulmuyorum. Kişiliği oturmuş, yetişkin bir köpek sahiplenmeniz daha iyi olabilir. Ayrıca ne olursa olsun anlaşamama ihtimalleri de var. Anlaşamazlarsa sizin için ne değişir?

dollfacepersian

O zaman bence yavru köpek tercih etmeyin. Yetişkin köpekler yavruların çılgın enerjilerinden,diğer köpeklere nasıl davranılması gerektiği bilmemelerinden rahatsız olabilir. Bence en güzeli Puppy730 'un dediği gibi karakteri oturmuş,karakteri ve enerji düzeyi kız arkadaşınızın köpeğine uygun bir köpek sahiplenmeniz olur. Samoyedler hakkında çok bilgim yok. Sizin için bakacağım

öncelikle teşekkürler cevabınız için.
ikisini de mutsuz etmek istemiyorum sadece, çünkü sürekli bir arada olacağız:)

dollfacepersian

Puppy730'a kesinlikle katılıyorum. Irklar sadece dış görünüşte kesin bir şey belirler. Her kopeğin karakteri farklıdır. Birde
Maltese'in yaşı kaç? Kız arkadaşınızın ilk köpeği mi? Siz daha önce köpek baktınız mı?

Puppy730'a kesinlikle katılıyorum. Irklar sadece dış görünüşte kesin bir şey belirler. Her kopeğin karakteri farklıdır. Birde
Maltese'in yaşı kaç? Kız arkadaşınızın ilk köpeği mi? Siz daha önce köpek baktınız mı?> quote here
Maltese 2 yaşında, ben daha önce 3-4 ay kadar babamın golden köpeğine bakmıştım.