Yavru Muhabbet Kuşu Ele Alıştırma

Gsima

Yeni aldığımız 1 aylık olduğunu öğrendiğim muhabbet kuşumu 3 yaşındaki muhabbet kuşu ile aynı kafese koydum acaba alışırlar mı birbirlerine ?

Ve yavruyu ele alıştırmak onu arada bi kafes dışına çıkarmak istiyorum avucuma aldığımda ısırıyo ne yapmam lazım nasıl alıştırırım kendime

5 CEVAP

Önce kafeste tütün, kafes kenarından elinizi yaklaştırın kaçacaktır sabırla deneyin. Elinize doğru gelmeye başladığında size güvenmeye başlamıştır. Bir kaç gün böyle devam edin. Yavaşça urkutmeden kafesten alın. Isıtacak tır okşayarak sakinleştirir. Onunla konuşun. Yavaşça. Size alınacaktır. 15 - 20 günden önce ucurmayin. Sonrada omuzunuzda oturur seviyeye gelecektir.

Master_Star

Yukarıdaki ekşi bilgiler kaçtığında sabırla beklemeyin elinizi hemen çekin ve onu rahat bırakın
Elinize yem ya da çekirdek alın ve yavaş hareketlerle ona doğru uzanın. Elbette elinizi ısıracak bu süreçte bağırmayın elim acıyor diye sakın benimde ellerimi kanatırdı Jimmy onu çoooook özlüyorum:( ayrıca kaçtığı zaman hemen elinizi kafesten çekin ona masal okuyun ciddi ciddi masal okuyun yani onunla konuşun derdinizi anlatın

Gsima

Çok teşekkür ederim arkadaşlar umarım hemen alışır

Gsima

Çok teşekkür ederim