Köpeğim Ağlayarak Kusuyor

xmelinoe

Merhaba arkadaşlar Misha 3 aylık bir Jack Russel. İlk bize geldiği dönemde 2 aylıktı ve çok nadir kusuyordu. Veteriner bunun normal olduğunu söyledi. Bebekler nasıl kusuyorsa bunlarda öyle demişti. Mama olarak Acana Puppy Small Breed kullanıyorduk. Son olarak şubat 1 de karma 3 aşısı olduktan sonra kusmaları arttı. Üstüne de deprem stresi eklendi (Çanakkale'de yaşıyoruz). Veterinerin önerisi olarak Royal Canin Gastro'ya geçiş yaptık fakat kusması hala devam etmekte ve artık ağlayarak kusmakta. Son olarak reçete yazdı Rennie Duo ve Metamid kullanıyoruz. Fakat yine de çare etmedi. Başına böyle bir şey gelmiş arkadaşlar varsa eğer önerilerini dinlemek istiyorum. İlk köpeğim olduğu için pek fazla bilgim yok. Şimdiden teşekkür ederim.

5 CEVAP

Kimse cevap yazmayınca fikrimi belirtmek istedim umarım en kısa zamanda iyileşir

Benimde pek bilgim yok ama farklı bi veterinere göstermeni öneririm

Puppy730

Benim bu konuda bilgim yok. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Belki farkedemedigi bişey olmuştur veterinerinizin

xmelinoe

Cevabınız için teşekkür ederim. Çok hızlı yemek yemesinden kaynaklı reflüsü var sanırım. Çünkü röntgen sonuçları temiz çıktı ve bir kaç gündür çay kaşığı ile besliyorum. Ayrıca doktorumuz antibiyotik verdi ve yaş mamaya geçiş yaptık. Kusmamız bitti sayılır :) Sadece bazen yedikleri ağzına gelip geri gidiyor. Geri gidemediği zamanda dışarı ufacık kaçırıyoruz :) Eğer çoğalma olursa kusmalarda endoskopi önerdi. Şuanlık reflü gibi duruyor bakalım.