Köpeğim Kuru Mama Yemek İstemiyor.lütfen En Sevilen Köpek Mamasını Söylermisiniz???

sosis

denediğim kuru mamalar acana wild praire,acana grasland,acana pasifica,,acana pork,hills kuzulu,bosch kuzulu,proplan somonlu,reflex somonlu,bonacibo,orijen adult dog.reflex ve bonacibo sokak köpekleri için aldıklarım aslında ama onları bile denedim.olmadı.köpeğimi bulduğumda yaklaşık 2 aylıktı ve sürekli kurumamayla besledim.küçükken çok güzel yerdi.uzun süre proplanla besledim.sonra hills geçtim veteriner önerisiyle.kendim netten incelediğimde acana ve orijen önerildiği için onlara geçtim.zaten artık kuru mama yemek istemiyordu onları yer diye düşündüm ama içine ilave yapmadan asla kuru mama yemiyor.

18 CEVAP

yanik_kedi

N&D orijen bunlarda güzel ve güvenilir mamadır deneyebilirsiniz :)

dollfacepersian

Kuru mama ve yaş mamayı karıştırıp,yavaş yavaş yaş mamayı azaltarak kuru mamaya geçmeyi denediniz mi?
Birde her kopeğin karakteri gibi damak zevki de farklıdır diye düşünüyorum. En çok sevilen mamayı köpeğiniz sevmeyebilir

Puppy730

Evet en iyisi bu. Kolay gelsin işiniz zor :)

izzy

Biraz zalimce bir yorum yapacam sizinki fazlaca seçici belli ac kaldığı zaman emin olun yiycek aralarda bisey vermeyin yemiyorsa kaldırın mamayi 2 saat sonra 15 dk gecmiycek sekilde tekrar verin yemezse kaldırın acikinca mecbur yiycek şımarık şey :)

sosis

Yanlışlıkla 3 kere gitmiş.kusura bakmayın.Tşk ederim ilginiz için

sosis

Hayır ev yemeği vermiyorum.sadece kuru mamanın içine haşlanmış tavuk eti ve suyundan ilave ediyorum yoksa yemiyor.kucuklugunden itibaren kuru mama yedi.haftada 2 kerede haşlanmış yumurta yiyiyor.

sosis

teşekkür ederim.inatçıyız evet.başka birşey vermiyorum ama kuru mamasına az da olsa tavuk ilave ediyorum.onu bile zorla yediriyorum.ama her halükarda kuru mamayı zorlayacağım.onun sağlığı için en iyisi bu çünkü.

En sevileni bilmem ama ben bizim bahçedeki çocuklara Golosi veriyorum ve yiyorlar bayıla bayıla. hepsinin damak zevki farklı tabii ama hem uygun fiyatı hemde besin dengesi olan bir mama golosi o yüzden içim rahat veriyorum :) :)

sosis

Teşekkürler ederim

sosis

orijenin adult dog denedim sevmedi.enson bir tanıdığım dan nd aldım denemek için balık, balkabağı,portakallı olanından kokladi bıraktı.brit care de denedim.cok çaresizim:((

sosis

orijenin adult dog denedim sevmedi.enson bir tanıdığım dan nd aldım denemek için balık, balkabağı,portakallı olanından kokladi bıraktı.brit care de denedim.cok çaresizim:((

sosis

orijenin adult dog denedim sevmedi.enson bir tanıdığım dan nd aldım denemek için balık, balkabağı,portakallı olanından kokladi bıraktı.brit care de denedim.cok çaresizim:((

Puppy730

N&D, Acana, Orijen, Wildfield gibi mamaların farklı tatlarından deneme olarak küçük paketler alın. Yemezse eninde sonunda yer merak etmeyin. Baya inat ediyorlar ama onlar kolay kolay acıkmaz inat eder.

Hiç ev yemeği verdiniz mi?

sosis

Wildfield aldım.kucukken hediye olarak gondermislerdi o zaman çok sevdi diye aklıma geldi aldım. Ama onu da sade olarak yemedi.

Puppy730

Nedeni bu olmalı. Verdiklerinizin tadını aldıktan sonra kuru mama yemeyi reddediyor. İnatçı bir köpekse işiniz biraz zor. Ek gıda vermeyi kesmelisiniz. Zor biliyorum ama mama o yiyene kadar kalkmamalı. Acıkmıştır deyip yine mama dışı besinler verirseniz işiniz çok zorlaşır. Acıkması uzun sürer ama yer.