Neden Bu Kadar Tüy Döküyor.

emreztrkk37

Kısa tüylü bir kedi olmasına rağmen aşırı tüy döküyor yattığı yerden kalkınca anlaşılıyor zaten. Tarağından halı gibi tüy çıkıyor. Farklı mamalar denedik ama değişen birşey olmadı. Hills kitten tavuklu kullanıyoruz şuan. Hep tavuklu kullandık acaba tavuğa karşı alerjisi falan olabilir mi ? Mevsimsel desek 3 aydır tüy döküyor çünkü

21 CEVAP

dollfacepersian

Bence tavuk alerjisi olabilir. Tavuk harici et ve alerjen tahıl içermeyen bir mama denemenizi tavsiye ederim.
Öneri olarak N&D kuzu etli veya morina balıklı

emreztrkk37

mevsimsel diyor bizim veterinerde ama bu mevsimsellik ne zaman geçecek 3 aydır şiddetli döküyor

emreztrkk37

vitamin desteği kullanmamıza rağmen

pamuk18pamuk

Kediniz 8,5 aylıkmış sanırım artık yetişkin maması kullanabilirsiniz.Bundan dolayı tüy dökülmesi olur mu bilmiyorum ama söylemek istedim.

HakanCanKinik

Bir cilt sorunu olabilir veteriner ile görüştünüz mü? Eğer görüşmediyseniz bir görüşün derim verdiğiniz mamadan kaynaklanan bir sorun olsa desek Hiils kullanıyormuşsun kaliteli bir mamadır.

emreztrkk37

Veterinerle görüştük ülkemizde alerji testleri pek yapılamıyormuş ankarada oluyor deneyerek öğrenicez dedi. Bende şimdi tahılsız ve tavuksuz bir mama düşünüyorum ama karar veremedim ND mi Acana mı

dollfacepersian

Kedinizin hareket düzeyi nasıl? Su tüketimi iyi mi? Kilo problemi var mı yada kilo almaya meyilli mi?

dollfacepersian

N&D ve Acana haricinde Brit Care kullanmayı deneyebirsiniz. Coco ve Lilly formülleri tavuksuz ve tüm serileri hipoalerjenik. Ben neye alerjisi olduğunu öğrenmek istersiniz diye hipoalerjenik mama önermemiştim. Benim kedim anladığım kadarıyla alerjik bünyeye sahip. Nelere alerjisi olduğunu tam bilmediğim için hipoalerjenik Brit Care kullanmayı tercih ediyorum. Kaliteli olarak da beğendiğim bir mama tabi

emreztrkk37

Nadiren oyun oynuyor ondada koşmaktansa yatarak oynamayı tercih ediyor. Sürekli yemek istiyor. 8.5 aylık 4.5 kg. Kilo almaya meyilli

emreztrkk37

Su tüketimi gayet iyi

dollfacepersian

O zaman tahılsız N&D ve Acana sizin için uygun olmayabilir. Yüksek protein oranına sahip oldukları için bol enerji harcayıp proteini yakabilen,kilo almaya meyilli olmayan kediler için daha uygunlar.
Bence Brit care tercih etmeniz sizin için daha uygun olacaktır. Dediğim Lilly ve Coco formülleri Tahılsız ve tavuksuz. Lilly kuzulu,somonlu. Coco ördekli somonlu. Lilly ayrıca hasas sindirimli kediler için uygun.
Ben Suan tüy ve deri sağlığı için olan Sunny formülünü kullanıyorum 20 aylık kısır kedim için

emreztrkk37

onlarda yetişkin için ama sorun olurmu ki 9 aylık

dollfacepersian

Ben Brit Care Türkiye temsilcisine sormuştum.2-3 aylık bir yavrunun bile ihtiyacını karşılar,kullanılabilirmiş tahılsız formülleri. Sunny formülünü kullanmak isterseniz gramı artırılarak verebilirmiş

tika_waylan

Benimki de oyle asiri harekeysiz bir kedi butun gun yatiyor oyin bile oynamaz oynarsa da yattigi yerden pati atar butun gun uyur uyandiginda kendini yalar mama yer tekrar yatar bizimki gibilere tahilsizlar iyi gelmiyir ben Acana Orijen kullandim tuy dokumu artti sanki. Gene veterinere sorun benimki de cok tuy dokuyor valla bulamadim sebebini ama sadece pro plan verince bir tik daha azaldi sarimsakli tabletler falan varmis veterinere danisarak oyle bir sey alabiliriz ama tabi veterinere danisarak bir de junior mamayla beslenmeli ve junior mamalar hep tavuklu. Tavuk alerjisi oluyor dokuyor genelde diyenler var ama alternatifimiz yok ki. Mamayi o yuzden ben simdilik 1 yasina gelene kadar degistirmeyecegim her gun tariyorum

tika_waylan

Bir de mevsimsel olabilir mi hep mevsimseldir diyor veterinerler ya surekli kaloriger acik ev sicak onunla alakali olabilirmis