Tüy Dökme. Tüy Bakımı. Tuvalet Eğitimi. Banyo Zamanı

Tuanazingan

Ben köpek almak istiyorum bazı sorular aklıma takıldı; köpekler ne zaman tüy döker, tüy bakımı nasıl olur, ne kadar zaman da bir banyo yaptırılır ve tuvalet eğitimi nasıl verilir? Şimdiden teşekkür ederim.

3 CEVAP

Tuanazingan

Çok teşekkür ederim

Bu makale yardımcı olabilir. Tüy bakımı ve banyo sıklığı ırkına göre değişir. Köpekler ilkbahar ve sonbaharda mevsimsel değişiklikten dolayı tüy dökebilirler. Tuvalet eğitimi linkte var. Bu arada köpek sahiplenirken önce sahiplendirme ilanlarına ve barınaklara bakın

sosis

Senede 2 kere bahar aylarında tüy dökme görülür.bu normaldir.tarayarak dökümü azaltabilirsiniz. zayıflayan tüyler tarakta toplanır.birde kıvırcık tüylü köpeklerin tüyleri daha az dökülüyor ama onları da düzenli olarak taramak gereklidir.