Acaba Kedim Hangi Irka Mensup? Hangi Cins Olabilir?

gulsahbal

Değerli düşüncelerinizi beklerim...

10 CEVAP

Nayeli

12 yaşında Mı? Size sarılasım geldi :)
12 yaşında bir kedi sahiplendiniz için size mutluluklar diliyorum hemde en kocamanından mutluluklar

dollfacepersian

Yüz ve vücut yapısı British shorthair ırkına çok benziyor.
Veterinerlerin hayvan ırkları hakkında eğitim aldığını sanmıyorum. Çoğunlukla kendilerine gelen hayvanlar doğrultusunda tahmin ediyorlar. Bunun yerine kedi ırkı yetiştiricilerine sahiplerine özellikle de British shorthair ırkı yetiştiricilerine sormanız çok daha iyi olur.
Benim bildiğim ve beğendiğim British shorthair yetiştiricilerinden Patikedipati Cattery 'e sorabilirsiniz isterseniz

batuhantopcu

Maşallah dünyalar tatlısı. British shorthaire benziyor arkadaşın da dediği gibi. Allah mutluluklar versin sizlere :)

Duman14

british shorthair ve whiskas kırması gibi safkanlar biraz daha tombalak oluyor benimkide kırma
çok benziyorlar renk dışında

HakanCanKinik

Bunu veteriner normalde kimliğine yazması gerekiyor sizinkine yazmadılar mı?

gulsahbal

Bu kedi 1 ay önce bana teslim edildi. Çiftlikte yaşıyormuş. Çiftliğe Yeni gelen bir bekçi köpeği 2 kediyi öldürmüş. Sıra Duman'a gelmesin diye ben sahiplendim. Kimliği yok. Çiftliğe Nereden geldiği de belli değil. Sadece 12 yaşında olduğunu söylediler. Yavruyken de bu renkmiş. Haftaya veterinere götüreceğim ama önceden bir fikir almak istedim.

HakanCanKinik

Veterinerlerin çoğunda kedilerin cinslerinin yazdığı bir tablo olur yada Veteriner tecrübeli ise ilk bakışta direk bilir.

dollfacepersian

Duman14
Kediniz Scottish straight da olabilir. British shorthair mi.Scottish straight mı anlamak için şuna bakabilirsiniz http://www.scottishfold.com.tr/british-shorthair-scottish-straight-farklari/

Duman14

aldığımız adamda dedi anne ve babasından biri british biri whiskas kedisi

dollfacepersian

Whiskas bir ırk değil,Scottish ve British shorthair lerin desenlerindendir.Farklı renklerde whiskas desenli kediler olabilir,Silver whiskas tabby gibi