Amerikan Cocker

hayvankurtarma

merhaba bu benim ikinci sorum türkiye de pet shoplara Amerikan cocker sorduğumuzda bize İngiliz cocker yada cocker spaniel veriyorlar önceki sorumda önceki sorumda terk edilmiş akbaş cinsi olan köpeğe bakamam demiştim zamanım yok köpeğe bakmam için dedim bunun sebebi ise bu ırkların boyutu çok büyük ve 3 4 saat gezdirmek gerekiyor ben ise onu sadece 1 buçuk 2 saat gezdirebilirim ben Amerikan cocker almak istiyorum benim için boyu ideal aileme uygun ve ona bütçem yeterli bahçem var ona zamanımı yeterince ayırabilirim çünkü cockerların boyutundaki köpekler bana daha uygun alıcam derken sahiplenmek istiyorum ama şimdi değil yazın sahiplenicem yani büyük köpekler daha çok ilgi ister ve ben şimdi büyük köpek alırsam ona yeterli alan sağlayamam cockerı yazın bahçede kışın evde bakıcam bu yazın bahçede bakmamın nedeni evde bunalmasın bahçe onun boyutuna göre geniş Antalya da yazın çok sıcak olduğu için evde bunalır bu yüzden bahçede duracak sizce Amerikan cockerlar iyi bir fikirmidir aşılarını yaptırıcam bütçem yetrli cevaplarınızı bekliyorum

36 CEVAP

tika_waylan

Arkadasim petshoptan cocker aldi American cocker siye aldi. Aylarca veterinerlerle ugrasti muhtemelen sagluk problemlero cikacak petshoptan alacaginiz kopegin o sebeple butce konusunu daha genis dusunun. Cockerlar da gayet jareketli oluyor en azindan arkadasiminki oyleydi iyilestikten sonra (olumden dondu diyebiliriz) parcalanmadik terlik corap birakmamisyi afacan. Ama her kipek ayni degildir bir de bunun sebebi egitim ve yeterli enerjisini atamamak olabilir diye dusunuyorum.
Barinaktan ve sahiplendirme sitelerinden ucretsiz kopek sahiplenmeyi dusunmez misiniz? Petshopa vereceginiz paranin cok az kismiyla sokaktaki bircok hayvan doyurulur hasta kedicik kopekcikler tedavi ettirilebilir. Petshoplarin durumu cok kotu bu tkanli ticareti destekleyip artmasini saglamamak lazim. Ulkemizde malesef petshoplarin hali icler acisi internetten petshop gercegi yazip aratsirabilirsiniz.

Puppy730

Küçük ırklar pasif köpeklerdir diye nerden duydunuz bilmiyorum ama alakası yok. Küçük ırk köpeğimi gezmeye doyuramayan biri olarak söylüyorum. 8 saat Eminönü'nde gezip, koşup eve doğru yol alırken ağlamak nedir ya. Yani küçük ırkların bakımı büyük ırklara göre asla az değil. Büyük ırklarda sadece alan ve dominatlık sorunu biraz daha fazla olabiliyor.

Akbaş'a ne oldu?

Puppy730

Köpeklerin karakterleri ırkına bağlı değildir. Veya boyutuna. Kocaman bir köpek pasif olurken minicik bir köpek aşırı aktif olabilir. Irk değişmez. Benim önerim ilanları inceleyip özellikleri arasından size uygun, aktif olmayan bir köpek sahiplenmeniz. Bu arada pasif veya aktif farketmez, mutlaka düzenli egzersiz yapmalı.

https://sosyal.petlebi.com/yuva-ariyor/30522-sokakta-cok-uysal-bir-sibirya-kurdu-kirmasi-ona-sicak-bi-yuva-sevkati-we-bir-yuv

İlanı inceleyin bence. İki ay geçmiş ama sormanızı tavsiye ederim. Barınağa gidip uysal bir can sahiplenmek istediğinizi belirterek de sahiplenebilirsiniz.

hayvankurtarma

annem süs köpeği alalım diyor şitzu Yorkshire malteze gibi evde bakıcağımız için ne önerirsiniz yani ben hem oyuncu hemm zeki dikkatli ve söz dinleyen köpek arıyorum bi poodle var yani kaniş annemde onu istemiyor

hayvankurtarma

evet bayağ hareketlilermiş ama hassaslarda aslında barınaklar ve sokaklar daha çok cocker ve golden dolu hepsi alınıp atılmış ve ben buna bayılıyorum birkere gofretsla nın köpeğinin aynısını bulduk 2 gün bizle kaldı sonra pikniğe gittik sahibini orda bulduk adı Oscar mış sahibini gözüm tutmadı dövmeli sıgaralı bişeydi cockerlarda çok neşelilerdir ya hani kadının yüzünü yaladı felan sonra kadın bide itiraf etti ya işte neymiş hertarafı kirlettiği için ceza olarak sokağa bırakmışlar sonra geri alıcakken bulamamışlar umarım şu an iyidir oscar

Gofretsla

Bence siz golden bakmalisiniz:)

hayvankurtarma

pardon onu çözmüştüm diyecektim

hayvankurtarma

Kararımı doğru vermişmiyim ama içimden birses toy kaniş sahiplen diyor :/

hayvankurtarma

ne yapabilirim diye sormuştum ordan bakabilirsin çok üzücü bir durum buarada tabiki ben cockerada kolay demiyorum çok enerjik bir köpek ve ona kolay bakarım demek biraz garip olurdu birisinde gördüm adamı yerde sürüyordu adam o kadar yorulmuşki koşamıyo her köpeğin bakımı zordur küçük boyuttaki köpekler enerjik olduğu için bide ve bir şey daha deyceğim cocker boyutunda ağırbaşlı bir köpek biliyormusun

hayvankurtarma

teşekkürler

hayvankurtarma

zaten bende sahiplenmeyi düşünüyorum

Gofretsla

I ı
Asla ama asla tavsiye etmem! Maalesef çünkü acayip hareketli oluyorlar çok hassaslar acayip yaramazlar çok özen gösterdiğim halde gastrit,diyafram fıtığı ameliyatı, bağırsaklarından kemik alındı ve çabucak usutuyorlar ve söz dinlemez huyları neredeyse 0 tabiiki ciddi olunursa

hayvankurtarma

ama ben evde bakıcam köpeğe

hayvankurtarma

ve goldenlar çok tüy döküyorlar diye duymuştum

Gofretsla

Hayır böyle bir şey doğru değil şu testi cozmenizi öneririm

http://www.evcilkopekler.com/dogru-kopek-secimi-testi