İlk Defa Kedi Bakıyorum Yardımcı Olur Musunuz

burakcaglar

Merhabalar öncelikle ilk defa hayvan besliyorum öncesinde sadece 1 haftalığına balık beslemiştim ondan dolayı kedi bakımının çoğunu tanıdıklar vasıtasyıla öğrendim ama bilmediğim hala bir kaç şey var mesela kedim 1 yaşında erkek british shorthair akşamları uyanıyor ve bazen sürekli yakınımda oluyor ben nereye gidersem geliyor sevdiriyor kendini sonra yakınıma oturup beni izliyor sonra miyavlıyor yani kızgınlık dönemindeki miyavlama yalnızlıktan çiftleştirme götürdük ama hala miyavlamaları devam ediyor şimdi soruma gelelim ne gibi oyunlar oynayabilirim lazeri ile oynatıyorum ama her zaman oynamıyor ve yanıma gelip bana baktığı zaman bir şey mi istiyor sizce ve önemli olduğunu düşündüğün bakımı hakkında şeyler varsa söyler misiniz şimdiden teşekkür ediyorum

5 CEVAP

tika_waylan

Kedinizi onun sagligi icin kisirlastirin kedinizi ciftlestirirken diger kediden hastalik kapabilir butin asilari yapilain o sekilde yavrular ve diger kediye hastalik kapabilir. Ozellikle petshop hayvanlarinda bir cok hastalik bulunuyor.
British'in mizaci geregi sakindir ama bir iki top lazer yeterli isterseniz interaktif oyuncaklara bakin ben de su an oyuncak arastiriyorum.

Duman14

lazerle oynatmıyorum ben daha doğrusu istemiyorum oynatmak çok vahşileşiyor yakalayamadığı için ne yaparsa yapsın patisinin üstünde durunca sinirleniyor top atabilirsiniz önüne küçük bir top ama veya bir sopanın ucuna birşeyler bağlayarak yakalattırabilirsiniz

kedicigim1054

ben kedimi genelde evdeki iplerle oynatıyorum bazende kapak açkı ve toplarla kendi kendine oynuyor

ceydatpcu

Benimkiler 2 tane olmalarina ragmen srekli oyun istyrlar rahat 15 20 tane oyuncaklri var oturma odama sehpalari koydum ortada koli arasından geçip tünel gbi oynuyrlar ayrıca doğal gaz borusu aldım onunda içinden gecip duruyorlar ama yinede doymuyorlar bide büyük poşet koyarsanız yere onunlada cok oynar içine grip çıkar yada siz poşetin altından elinizi hareket ettirir zıplayıp baya oyalanir

burakcaglar

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum top almadım fakat kağıdı top gibi yaptım oynamadı sonra büyük poşeti de denedim onunla da oynamadı sopayı direk görünce oynuyor ama onuda her zaman oynatamiyorum ama boruyu denemek istiyorum tekrardan teşekkür ediyorum