Köpeğim Dışarıda Ki Herşeyi Yiyor

samual

Selam arkadaşlar 3 aylık bi köpeğim var. Dışarı çıktığımızda sokakta yerde ne bulursa yiyiyor. toprak, ot, dal parçaları, çöp, peçete falan ne bulursa. boğazına birşey takılacak yada midesini bozucak diye sürekli peşinden gidip ağzından alıyorum bunları. artık işkence gibi olmaya başladı köpeği dışarı çıkarmak istemiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim ? Teşekkürler.

4 CEVAP

Aç olmadığından emin olun. Aslında bu çoğu köpeğin yaptığı bir şey. Hayır ya da bırak komutunu öğretin. Ağzına istemediğiniz bir şey aldığında ona köpek ödülünü gösterip bırak deyin. Ağzındaki şey yerine ödülü tercih edecektir. Bıraktığında ödülü verin. Böylece bırak komutunu öğrenir.

Havanese_Siri

GoldenRetriever biraz tuhaf olacak ama teşekkürler ben de bunu yaşamaktan korkuyordum çünkü siri evde bulduğu herşeyi yiyor

izzy

Panik yapmanıza gerek yok brnim oğlum da öyleydi sigara izmaritlerini bile yiyordu sonra kus Allah kus ne kadar dikkat etsem de engelleyemiyordum sokağı tanıdıkça ve büyüdükçe o huyundan vazgeçti simdi sadece yenilecek şeyleri yiyor dikkat edin sert boğazına midesine zarar verecek şeyler yemedikce sorun yok oda zamanla bırakacak

silakaili12

aynı sorun benim köpeğimdede var mesela dışarı gezdirmeye çıktığımda bugün yerde çok büyük olmayan bi taşı yedi kumaş felan yiyor endişelenmeye başlıyorum hayır dediğimdede dinlemiyor napmalıyım...