Kedim Asiri Tuy Dokmeye Basladi Kisa Tylu Van Bu Kadar Olmuyodu Artik Agzimiza Giriyo Ne Yapmaliyiz

Duzenli tariyorum eldfivenle tuylerinj siyiriyorum mama degistirdim o yuzden olabilir diye dusundum royal canin kitten 36 siparisbettim

4 CEVAP

paye_2001

yumurta yedirin bol bol çiğ et vermeyin asla salamı bile çiğ vermeyin mümkünse

Ahmetemind

Benim kedimde tüy döküyordu bende bonacibodan royal canine geçtim fakat ikisini karıştırarak verdim alışsın diye. Her gün taradım haşlanmış yumurta sarısı yedirdim şimdi dökmüyor

Ahmetemind

Tekrar Yazıyorum Bunlar Kesinlikle Tüy Dökümünü Engeller

Kediniz tüy döküyor ise önce nedenini bulmaya çalışın. Genellikle Kediler Şunlardan Dolayı Tüy Döker;

•Mevsim Değişiklikleri
•Stres
•Ani Mama Değişikliği
•Kötü Mama Markaları
•Kıskançlık

Sorunun kaynağını bulduktan sonra önce onu düzeltmeye çalışın kötü mamadan iyi mamaya geçecekseniz önce ikisini karıştırarak verin. Stres yaşadıysa onunla daha fazla vakit geçirin.

Tüy dökümü devam ediyorsa her gün düzenli olarak tüylerini tarayın ve tarama sonucu ödül maması verin.Haşlanmış yumurtanın sarısı tüy dökmesine çok iyi gelir fakat beyazı zararlıdır sarısından verin.Veteriner tavsiyesi ile vitamin takviyesi alın. Gimcat ürünleri güzeldir. Ayrıca içerisinde BİOTİN bulunan vitaminler tüy dökülmesini engeller.Tüylerini kestirmenizi tavsiye etmem. Dahada stres yaşayıp depresyona girebilir. Tavuk tüy dökülmesine neden olur bu yüzden kuru veya yaş mama alırken içeriğinde tavuk olmayan mamaları tercih edin.

Bunlar Kedinizin Tüylerinin Dökülmesini Engelleyecek Hiç Olmazsa Azaltacaktır.

Mutlu Patili Günler

Tesekkur ederim hepsini deniycem