Kedimin Geceleri Uyuması İçin Ne Yapabilirim?

Senasakar

Gündüzleri kesintisiz uyuyor. Ama geceleri ne kendisi uyuyor ne bizi uyutuyor. Herhangi bir sağlık problemi yok. Uyumamasının nedeni buna bağlı bir durumdan kaynaklanmıyor. En azından bunu biliyorum ama geceleri çok huzursuz. Artık yarım saat uyuyup üç saat boyunca beni uyandırmaya çalışıyor. İkimizde zombi gibi olduk. Uyuduğu zaman polarla örtüyorum. Rahat uyuması için bütün imkanlarımı kullanıyorum. Ama uyumuyor. Mutsuzmuş gibi hissediyorum. Kendisini gelip sevdirmiyor. Küs gibi benimle. Kaçıyor benden hep. Geceyi istediği gibi değerlendirme hakkına sahip olduğunu biliyorum ama normale dönmesini istiyorum. Bunun için ne yapabilirim?

8 CEVAP

batuhantopcu

Anladığım kadarıyla kedinizin keyfi yerinde sadece biraz oyun ihtiyacı var. Gün içinde depoladıkları enerjiyi bir şekilde atamazsanız geceyi kendine de size de haram eder. Bol bol oyun oynayın yorun onu gece yatmadan önce.

Gzdemr

Gündüzleri oynatın ve uyutmamaya çalışın ne kadar çok enerji harcar ise o kadar yorulacaktır. Eve yakın zamanlarda misafir vs geldi ise hoşlanmamış ve bu sebepten de böyle davranıyor olabilir

ceydatpcu

Benimkilerde akşama kadar uyuyor ben gelince tepeme cikiyorlar nerdeyse akşam bol bol oynatın kostrun uyuyrlar

Senasakar

Eve çok sık misafir girip çıkıyor. Kediden korkan insanlar gelince mecburen onunla daha az vakit geçiriyorum. Gelen insanlarla aynı ortamda kendisi durmuyor zaten. Sevmek isteselerde izin vermiyor. Uyuyuncada kıyamıyorum uyandırmaya ama artık uyandırıcam. Birazda dediğiniz gibi deneyelim. Teşekkürler :)

balinannesi

Kesinlikle oyun oynatın alın elinize bir ip koşturun yorulup uyuyorlar sonra oyun oynamayı çok seviyorlar benimki de gün içinde çok oynayamayınca gece uyandırıp oynamak istiyor :D

polo

ne yazıkki bu mevsim geçişi ve yaşı geregi biçok kedide olan birşey sanırım kedim 1 yaşında erkek 10 gündür bide aynıyız 50 kez uykumdan uyanıyorum miyavlamaları acı acı çıkan sesler ama kızgınlık dönemi ve mevsim geçişi aynı ana denk geldi acı çekmiyorlarmış sadece dikkat çekmek istyorlarmış biz her seferinde ayaga kalkıp istedigini yapınca bu kalıtsal olur ve kısırlaştırılsa bile bu hareketlere devam edermiş ben 2 gündür kulaklarıma pamuk tıkayıp yatıyor ve kalmıyorum çünkü artık başında beklemezsem tuvalete bile gitmeyecek hale geldi

Senasakar

Alışkanlık olarak kalması çok kötü bir durum. Sanırım erkek kediler sürekli hareket halinde olmak istiyorlar. Bu durum devam ederse evde nöbetleşe uyanıp ilgilenmeye başlamayı düşünüyorum. En azından bi kaçımız uykumuzu alırız. Polo sizin durumunuzda bizim ilerlemiş halimize benziyor. :(

Kedim evime ilk geldiğinde geceleri deliler gibi koşup sabah uyuyordu, 2-3 gün sabahları uyumasına izin vermedim sürekli oynattim ve oyaladim artık ben ne zaman yatağa girersem benimle birlikte uykuya dalmış oluyor.