7 Aylık Kedinin Kısırlaştırılmasında Sorun Olurmu?

Ahmetemind

Son zamanlarda çok soru soruyorum biliyorum ama kedim 7 aylık 2-3 kere kızgınlık geçirdi.Daha sonra memelerinde şişlik olduğunu gördük ve hormanel bir hastalık olduğunu öğrendik vet önerisi ile hills a/d mama ile royal canin kitten 36 kullanıyoruz Veteriner haplı tedavi önerdi fakat tam iyileşme olmayacağını söyledi.O yüzden kısırlaştırmamızı istedi normalde kısırlaştırma taraftarı değilim fakat kısırlaştıracağım korkularımda var acaba bir sorun çıkarmı

2 CEVAP

dollfacepersian

Kedinizin durumu daha kötüye gitmeden hemen kısırlaştırmalısınız. Kısırlaştırmayı savunmamızın nedenlerinden biri de bu tür hormonal hastalıklara karşı korumak.
7 aydan önce dişi kedisini kısırlaştırıp sorun yaşamayanlar var. İyi bir veterinerde kısırlaştırma olursa herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
Kısırlaştırma sonrası bol ilgiyle psikolojik etkisini geçmesine yardımcı olabilirsiniz

Ahmetemind

Teşekkürler muhtemelen salı olacak