Kedim Sürekli Ağlıyor Ve Ne Yemek Yedi Nede Tuvalete Gitti

Ipekvarlik

Merhabalar. 8 aylık erkek bir kedi sahiplendim. Eski ailesine çok bağlanmış olacakki, sürekli ağlıyor ve saklanıyor. Ne mama yedi, ne su içti, ne de tuvalete gitti. Alışması ve sakinleşmesi için ne yapmalıyım?? Teşekkürler

2 CEVAP

Senasakar

Evinizde başka kedi varsa alışması daha zor olur. Tuvaletini yapabilir evinize. Siz uyurken yemek yiyecektir. Sizide baya inceler uyurken. Bende sahiplenmiştim 3 yaşında bir kedi ailesine çok alışmıştı. Geri vermek istediysemde almadılar. Evdeki kedimi dövüyordu. Gelen misafirlerin kıyafetlerini bulup işiyordu. Ben bile yaklaşamıyordum yanına. Yaklaşık iki ay sürdü. Ama kedide hiç yumuşama olmamıştı. Şevkinizi kırmak istemem. Sizinki dahada küçük zaten imkansız bir durum olduğunu sanmıyorum. Sadece sabırlı olmalısınız

yanik_kedi

Henüz daha çok yeni biraz zaman tanıyın derim eski ailesini özlüyordur sanırım fazla bağlanmış...siz uyurken gerekli olan ihtiyaçlarını karşılayacaktır zamanla da alışacağını düşünüyorum bol şans :)