Yetiskinlik Asilari

pinarcaya

Kedimize her sene yetiskinlik asilarini yaptirmak zorunda miyiz? Yaptiranlar ve yaptirmayanlar neler dusunuyor acaba?

4 CEVAP

Aşıların üstünü okuyan bir veteriner vardı ismini tam hatırlamıyorum açıkcası. Aşıların ömrünün 5 yıl olduğunu her sene ve üç ayda bir yapılan aşıların sadece veterinerlerin kendi ticari kaygıları olduğunu söylüyordu. Kedinizi check-up'a sokun eğer ki yeterince sağlıklıysa yaptırmayın derim. Özellikle 5 yaş üstü hayvanlara (Barfcılar genellikle) aşı yaptırmayıp güzelce yaşamına devam ettiren birçok hayvan sahibi var. Güzelce bir araştırma yapın, işini ticari kaygı için yapmayan bir veteriner bulup konuşun, öyle karar verin derim.

pinarcaya

Teşekkür ederim. Ben de aynı şekilde düşünüyorum ama kedimi götürdüğüm veteriner yapılması gerek dedi. Geçen sene yavruyken bütün aşılarını yaptirdim. Şu anda 1 yaşında. Yavaş yavaş yaptırmama yönünde kararım kesinleşmeye başladı.

ibisaski

Karma kuduz aşılarını falan mı soruyorsunuz

pinarcaya

Evet. Karma kuduz lösemi.