Acil!Dışkıda Kan

nildogcat

Kedimin Cumartesi günü iç-dış parazit damlası yapıldı,dün 2 kez üst üste 15 dk aralıklarla kustu,bugün ise dışkısında kan olduğunu(poposundada baya bir vardı)Veterinerimizi aradığımda parazit olabileceğini ve iç-dış parazit damlası ile bu parazitlerin ölüp kanamaya ve kusmaya yol açabileceğini söyledi fakat yarına bunun geçmesi gerekiyormuş yani ilaç 48 saat sonra etki gösteriyormuş ve bunun yarına bitmesi gerekiyormuş.Hiç böyle birşey yaşayan oldu mu?Ya yarına geçmezse ne olabilir bu olayın arkasında yatan?Lütfen ACİL yardımcı olun.

11 CEVAP

yanik_kedi

Dışkı da kan tehlikeli olablir aslında tabi hemen endişlenemeyin denilen süreyi bekleyin derim ben ama dışkıda kan tehlikeli hastalıkların habercisi de olabiliyor bazen eğer geçmezse mutlaka veteriner hekime başvurun umarım geçer geçmiş olsun :(

nildogcat

Teşekkürler:((

nildogcat

Arkadaşlar,kedim kabız olmuş ve bu nedenle bağırsakları tıkanmış,kusma nedeni ise bağırsakların tamamen tıkanıp birşey yediğinde yediğinin gidecek yeri olmadığı için ağız yolu ile dışarı atılmasıymış.Mamamızı değiştirdik ve ishal yapıcı ilaç yazdı veteriner içindeki dışkıları boşaltabilmek için normalde lağman yapıcaklarmış fakat bağırsakları küçükmüş kızımın.İshal yaparak bağırsaklarındaki dışkıyı kolay atmasını sağlayacağız...

yanik_kedi

Çok geçmiş olsun umarım bir an önce toparlar kendini...kurban olurum kuzum benim :(

balinannesi

Çok geçmiş olsun umarım bir an önce iyileşir

cok cok gecmıs olsun umarım bır daha boylee seyler yasamaz omru uzun olsun mınnagın

Dışkının sonunda ki bir iki damla kan tamamen kendilerini kasmadan dolayı oluyormuş. Kan miktarı endişe verici ise veterinerle görüşün.

Yavru_kedii

Hay Allah bende çocuk başıma pek bilgi sahibi değilim umarım kan gider ve kuzunuzla bir ömür musmutlu yaşarsınız:(:)

nildogcat

Çok teşekkürler herkese.

polo

az önce polo tuvalete gitti önce çiş sonra kaka yaptı normal bi şekilde kafamı bir çevirdim bi parçada dışarı yapmış sonrada kan gelmiş onu yere sürerek temizliyordu hemen temizledim oraları poposunuda sildim ve dire buraya girdim soru sormak için iç parazitini pazartesi oldu eger onunla ilgili ise sorun etmeyecegim ama başka birşeyse endişeliyim ilk defa oldu acı çekme gibi bir durumu yok ama parazit çıkarken kanmı yaparmış

nildogcat

Parazit çıkarken kanlı oluyormuş fakat birde kusma olunca daha kötü bunu bir gözlemleyin.Her dışkıdaki kanda parazit olmuyor bizim olayımızdaki gibi bence bir veteriner hekime başvurun.