Yardım Edermisiniz

Ben büyümeyen yani küçük köpeklerden alıcam. Fakat ilk köpeğim olacağı için pek bişey bilmiyorum. SORULARA GELELİM

  1. Hangi küçük ırklardan alabilirim

  2. Hangi mamalardan kullanabilirim. (köpek yavru olucak ama yaş mamamı kuru mamamı)
    3.hangi şampuan
    4.yuvasını balkona yapıcam yaza doğru alıcam. O nedenle nasıl tarz yuva alabilirim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim

17 CEVAP

Yavru_kedii

Aynen balkonda kalmaz eğer bunu yapacaksanız lütfen köpek sahiplenmeyin
Sakın ama sakın satın alma almayın!
Köpeği yavruyken yıkamayın! Özellikle küçük ırklardan olduğu için çabuk hastalanır
Tabiiki kuru mama
Acana orijen N&D, profine belki sakın ama sakın ROYAL CANİN Hills PROPLAN almayın
Sevgiyle...

yanik_kedi

Balkon da bakacaksaniz niçin sahipleniyorsunuz?? eğer balkonda kalır diye alıyorsaniz almayın hayvana da yazık etmeyin!

Duman14

Balkon olmaz evde rahatça dolaşması lazım yoksa piskolojisi bozulur sevemezssiniz bile hiperaktif ise Acana tavsiye edebilirim Küçük ırk olarak maltese - pomeranya köpeği -chihuahua- tavsiye edebilirim ama küçük ırk olmasada çin aslanı yani chow chow da sahiplenebilirsiniz veya golden yani her köpek süperdir ama ailevi sebeplerden ise yazdığım küçük ırklar ama chowchow da sahiplenebilirsiniz

Gofretsla

Allah rızası için köpek bakmayın!

Duman14

o zaman bebek büyüyünce köpek alın

yanik_kedi

Neden kısa süreliğine balkon?? alındığı gün eve getirilmeme sebebi ne yazık hayvana balkonda köpek bakılmaz!!

Duman14

Bebek varsa köpeğe eziyet çektirceksen istediğin zaman alamazssın bebeğin büyümesini bekle 1 haftada olsa köpekte kötü izlenim bırakırsın seni sevmez yaramazlık yapar sonrada sokağa atarsın bir can daha yok olur böylece basit yoldan bebek büyüsün sonra al

Hepsini geçiyorum, balkonda mı kalacak köpek?

Gofretsla

Balkonda köpek mı bakacaksın!

yanik_kedi

duman14 haklı bebek büyüyünce alın o halde

Patim34

Evet istediğiniz zaman alabilirsiniz ama bu hayvana bi nevi eziyettir köpek kedi balkonda bakılmaz arkadaşlar size mantıklı olanı söylemiş

Havanese_Siri

Balkonda bakamazsın fakat tüy/koku problemse şu cinslere bir bak bichonlar(bichon frise, havanese, bolognese, maltese, coton de tulear, lowchen) mamayı kendin yapmanı öneririm (tarif verebilirim isterseniz ama cevap verdiğinizde yanıtı patilerseniz sevinirim unutuyorum sonra :)) zamanınız yoksa acana/orijen kullanın aşıları bitene kadar yıkamanızı önermiyorum daha sonrasında ise dermaleen kullanabilirsiniz ama balkonda bakmayın tuvalet eğitimi için evde serbest dolaşmasına izin vermeyin bir alan belirleyip çiş pedleriyle doldurun zaman geçtikçe alanı genişletebilirsiniz (tabi ki arada bir beraber vakit geçirmek için çıkarın)

  1. Köpek ırkının yaşamınıza uygun olması gerekir. Mesela bahçesiz bir eve Border Collie alamazsınız çünkü çok harekeli köpeklerdir. Peki hangi ırkın yaşamıma uygun olduğunu nasıl anlarım sorusu için de küçük ırk köpeklerin özelliklerini araştırabilirsiniz.Bir de bunun için bir test hazırlamışlar, ona da bir bakabilirsiniz.

  2. En ideali tahılslz mamalardır. Acana, orijen, n&d gibi markalar kullanın fiyatı fazla yüksek gelirse profine a da bir bakabilirsiniz. Bu yazıda hangi köpek mamalarının uygun olup olmadığı hakkında bilgi verilmiş.

  3. Trixie kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları genelde 5 yıldızdır. Köpekler nasıl ve ne sıklıkta yıkanmalının cevabı ise burada

  4. Yuvayı balkona yapamazsınız. Balkon köpeklerin yaşam alanı değildir. Tüm köpekler sahiplerinin yanında olmak ister. Onu balkona koyarsanız size alışamaz, dışarıda yaşamak onu kötü etkiler. Ayrıca küçük ırk köpekler çoğunlukla orta ve büyük ırklara göre daha hassaslardır. Balkona koyacaksanız köpek almayın, ona eziyet etmek istemezsiniz diye düşünüyorum.

Köpek almaktan kastım elbette ki sahiplenmek. Hayvan satışı kesinlikle çok yanlış, ne yazık ki bazı insanlar bunun farkında değil. Hayvanlar ürün değildir ve üretilip satılmamalıdırlar. Sizin de bunun bilincinde olduğunuzu umuyorum.

Köpek almadan önce köpekler hakkında araştırma yapmalısınız. Bu yazı köpek bakımıyla alakalı neredeyse her şeyi anlatıyor, okuyun derim.

Çok haklisiniz ve teşekkür ederim GoldenRetiever ve Havanese_Siri

Balkonda kısa bir süre bakılacak ve balkondan düşme ihtimali yok.! Eve alınıcak. Zaten yaza doğru bakıcan