Tuy Dokumu Nasil Engellenir

tomrishatun

Kedimin tuy dokmesini engelleyecek kolaylastirici bir sey var mi

10 CEVAP

Ahmetemind

Kediniz tüy döküyor ise önce nedenini bulmaya çalışın. Genellikle Kediler Şunlardan Dolayı Tüy Döker;
•Mevsim Değişiklikleri
•Stres
•Ani Mama Değişikliği
•Kötü Mama Markaları
•Kıskançlık

Sorunun kaynağını bulduktan sonra önce onu düzeltmeye çalışın kötü mamadan iyi mamaya geçecekseniz önce ikisini karıştırarak verin. Stres yaşadıysa onunla daha fazla vakit geçirin.

Tüy dökümü devam ediyorsa her gün düzenli olarak tüylerini tarayın ve tarama sonucu ödül maması verin.Haşlanmış yumurtanın sarısı tüy dökmesine çok iyi gelir fakat beyazı zararlıdır sarısından verin.Veteriner tavsiyesi ile vitamin takviyesi alın. Gimcat ürünleri güzeldir. Ayrıca içerisinde BİOTİN bulunan vitaminler tüy dökülmesini engeller.Tüylerini kestirmenizi tavsiye etmem. Dahada stres yaşayıp depresyona girebilir. Tavuk tüy dökülmesine neden olur bu yüzden kuru veya yaş mama alırken içeriğinde tavuk olmayan mamaları tercih edin.

Bunlar Kedinizin Tüylerinin Dökülmesini Engelleyecek Hiç Olmazsa Azaltacaktır.

irmtnc

Kaliteli mama kullanın ve tüylerini düzenli olarak tarayın. Patili günler:))

yanik_kedi

Düzenli olarak tarayın faydasını göreceksiniz :)

Yavru_kedii

Mamanizin markası?

Yavru_kedii

ROYAL CANIN sağlıksızdır üzgünüm ama mamanizi kullanmayı acilen bırakmalısınız:(:/
Çünkü çok kalitesiz bir köpek mamasında
Soya
Mısır
Buğday
HAYVANSAL yağ
Pirinç
Şeker pancarı ve posası asla BULUNMAMALIDIR
O vereceğiniz paraya daha kaliteli ve daha iyi mamalar alabilirsiniz maddi durumunuz kaç kiloya kaç TL verebilir? Mesela 3 kiloya 70-100 TL verebilir mi? Örneğin PROFİNE derma kullanabilirsiniz evimizde misafir olan bir kediye 1 ay kadar verdim ve sonuç mükemmel:)
Aynı şekilde PROPLAN hem İsrail malı hem de royallle aynı hatta daha berbat İsrail'i bilirsiniz...
Hills de aynı ama doğal yollarla korunuyor o bir tek biliyorum veterineriniz önerdi sanırım ama onlar sadece para kazanıyorlar o kadar yani petin sağlığı zerre umurlarinda değil
Sizin durumunuz iyi ise
Acana, ORİJEN,N&D öneririm (yanlız kedinizi kısırlaştıralı kaç ay oldu? 1-1.5 ay geçtiyse kullanabilirsiniz yoksa royale devam ama sonra hemen bırakın:)
Ama PROFİNE light (KISIRLAŞTIRMIŞ kedi maması)
BOZİTA light kullanabilirsiniz (bozita bir İsveç mamasıdır ve BOZİTA mamasını alıp siz bile ağzınıza atabilirsiniz o kadar güvenilir bir mama İsveç etinin ne kadar temiz olduğunu bilirsiniz:)
Sanabelle de iyidir
BRİTCARE çok güzeldir
Bu arada N&D tahıllı alırsanız çok iyi olabilir ama dediğim gibi 1 2 ay gecmediyse tahılsız mama kullanmayın hatta 2 ay

Yavru_kedii

Tüy dökülmesi stresten olabilir aile bireyleri patisine falan basıyor mu? Sık sık? Ya da elektrikli Süpürge,büyük sopalar,büyük oyuncaklar,sokak, yolculuk olduysa mutlaka tüy dökülmesi olur.

Benim gibi sokaktan yeni falan sahiplendiyseniz tüy dökülmesi haliyle olabilir bizimki acayip döküyordu geçici sahibi bu ürünü aldı (aslında biz verdik kargodan gelmişti neyse bu önemli değil) :)
http://urun.************.com/evcil-hayvan/petzoom-tarak-kedi-ve-kopek-taragi-267302372
Bu ürün tüyleri bile bakıma kesiyor bir de su VİDEOYU izleyin:)
https://youtu.be/WO5G7GqB1kk

Yavru_kedii

Bu arada balık yağı içirmeyi unutmayın isterseniz balıklı mama alın ki tüy dökülme sorunu ortadan kalksın

Bu_kedi

Mama ve duzenli tarama bi nebze ise yarayacaktır. Ama ne yazik ki tam olarak engellenemez dogalarinda mevcut mevsim degisimleri mevsime uygun tuy cikarmak icin tuy dokerler...

tomrishatun

@yavru_kedii mamamizin markasi royal canin kisirlastirilmis

tomrishatun

Yorumlarınız için teşekkürler.